گروه: سیاسی
شماره روزنامه:3503
تاریخ :1399/07/21 ساعت 08:44:55
تعداد بازدید: 572
استاندار خواستار برخورد جدی با محتکران و گران فروشان شد؛ همتی: چشم امید مردم به نهادهای نظارتی است
email pdf word plus minus reset color
استاندار هرمزگان با بیان اینکه در زمینه برخوردبا محتکران، کم فروشان و گران فروشان به هیچ وجه کوتاهی نخواهد شد، از مردم خواست برای دستیابی به نتیجه مطلوب، گزارش تخلفات را ارسال کنند.

عکس اصلی خبر

فریدون همتی در نشست فوق العاده ستاد تنظیم بازار استان که با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی، نهادهای اقتصادی و نظارتی برگزار شد، با بیان اینکه در شرایط جنگ اقتصادی باید با کسانی که به دنبال ضربه زدن به آرامش معیشتی مردم هستند به شدت برخورد شود، گفت: ما نزدیک به ۴۰ هزار کسبه در استان داریم که غالب آن‌ها انسان‌های دلسوز و همراه مردم در این شرایط سخت هستند اما امروز و در شرایط جنگ اقتصادی نباید اجازه دهیم تعداد اندکی زالو صفت نظم بازار را به هم بزنند و با گرانفروشی و احتکار شرایط زندگی مردم را سخت کنند .

وی افزود: تعزیرات موظف است از یک‌سو سرعت در رسیدگی‌ها را مدنظر قرار دهد و از سوی دیگر جرایم و برخوردها به قدری قوی باشد که بازدارندگی داشته باشد و عرصه را بر کم فروشان و محتکران تنگ کند .

استاندار هرمزگان با بیان اینکه کوتاهی مدیران هر یک از دستگاه‌ها و در هرجایگاهی در مسیر برخورد با محتکران و گرانفروشان به هیچ وجه قابل اغماض نیست، گفت: چشم امید مردم به نهادهای نظارتی است که به کمک مردم بیایند و امروز دشمن با ایجاد اختلال در بازار تلاش دارد از این شرایط به نفع خود بهره برداری کند که نباید اجازه داد تعدادی فرصت طلب معیشت مردم را دچار اختلال و با کم‌فروشی و گران‌فروشی، چهره دیگر فعالان اقتصادی و خدماتی مؤمن را خدشه دار کنند .

همتی اضافه کرد: مردم باید به کمک دستگاه‌های مسئول بیایند و نسبت به معرفی مراکز و بنگاه‌های اقتصادی و خدماتی که کم‌فروشی، گران‌فروشی یا احتکار می‌کنند اقدام کنند .

استاندار هرمزگان با اشاره به تأمین کالاهای اساسی مورد نیاز در استان، گفت: به اندازه کافی، ذخیره استراتژیک و کالاهای اساسی در استان وجود دارد وهیچ نگرانی در این زمینه نداریم اما در بخش نظارتی امیدواریم که با کمک مردم بتوانیم شرایطی بهتر از گذشته را رقم بزنیم .

در نشست فوق العاده ستاد تنظیم بازار استان، هر یک از دستگاه‌ها گزارشی از روند اجرایی و مصوبات قبلی ستاد ارائه کردند که با توجه به اهمیت موضوع، مقرر شد بزودی در بخش خبری مرکز خلیج فارس، سازمان صمت، اصناف، تعزیرات حکومتی و دیگر دستگاه‌های مسئول برای ارائه گزارش به مردم و اقدامات نظارتی در زمینه مبارزه با کم فروشی، گران فروشی و احتکار حاضر شوند.همچنین در این نشست با تأکید استاندار هرمزگان، مقرر شد فرمانداران با حضور میدانی در بازار و بنگاه‌های اقتصادی، بر قیمت‌ها نظارت کنند و نهادهای نظارتی نیز اشد مجازات قانونی را برای برخورد با محتکران، گران‌فروشان و کم‌فروشان در نظر بگیرند.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 3503
تاریخ :1399/07/21 ساعت 08:44:55
تعداد بازدید: 572
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی