گروه: اجتماعی
شماره روزنامه:3532
تاریخ :1399/09/02 ساعت 15:30:11
تعداد بازدید: 205
قصه ۳ هکتار زمین
email pdf word plus minus reset color
با گذشت ۶ ماه از واگذاری ۳ هکتار زمین توسط منابع طبیعی استان به فردی جهت ایجاد فضای سبز در رویدر اختلافات همچنان ادامه دارد.

عکس اصلی خبر

کاظم گلخنی ـ ندای هرمزگان

ماجرای واگذاری زمین حاشیه شهر رویدر به فردی جهت احداث فضای سبز در رویدر با اعتراضاتی مواجه شده است .

 چندی قبل یکی از فعالان اجتماعی شهر رویدر در یادداشتی نوشت: زمین‌هایی که می‌بایست برای نواحی صنعتی به جوانان و تولید کنندگان این شهر برای احداث واحدهای صنعتی و صنایع مزاحم شهر رویدر در نظر گرفته و اختصاص داده شود در کمال ناباوری و به بهانه درخت کاری، به بخش خصوصی واگذار شده است و در منطقه بسته و در کوه محاصره ای که بشدت با کمبود زمین و جا برای مردمش مواجه است سبب شده حق بسیاری از مردمان این منطقه نادیده گرفته شود و در بهت و حیرت مردم این سوال مطرح می‌شود که چرا این واگذاری آنهم بدون هیچگونه استعلام و آگاهی از مسؤولان و مشورتی با بزرگان و دلسوزان شهر صورت گرفته است .

این اعتراضات ادامه یافت تا اینکه شورای شهری ها و شهرداری رویدر وارد عمل شد و اعلام کرد که قصد دارد صنوف مزاحم را به این زمین مورد بحث منتقل کند .

امید ذاکری مدیرکل منابع طبیعی استان در همین پیوند به خبرنگار ندای هرمزگان  گفت: نویسنده این مطلب به موضوع واقف نبود به همین خاطر شخصا وی را توجیه کردم و متوجه اشتباهش در تفسیر نادرست این واگذاری زمین شد.مدیر کل منابع طبیعی استان به ندای هرمزگان گفت: طرح احداث فضای سبز در بسیاری از مناطق استان بی حاشیه با مشارکت بخش خصوصی اجرا شده اما این طرح فقط در رویدر حاشیه ساز شده است .ذاکری افزود: اینکه فامیل یک مسئول این طرح را اجرا کرده از لحاظ قانونی مشکلی ندارد و دقیقا اختلافات ناشی از همین قضیه است که برخی تصور می کنند وی با رابطه بازی این زمین درختکاری کرده است. مدیر کل منابع طبیعی استان بیان کرد، طبق قانون افرادی که قصد درختکاری در حاشیه و خارج محدوده شهرها قصد ایجاد درختکاری دارند بایستی با واگذاری زمین از آنها حمایت کنیم البته این اقدام حمایت از منابع طبیعی استان و کاربری اقتصادی ندارد و حتی زمین هم تحت مالکیت این افراد نیست با این حال بعد از اعتراضاتی که نسبت به این واگذاری شد مجددا کارشناسان منابع طبیعی تحقیقاتی انجام دادند و متوجه شدند واگذاری این زمین سه هکتاری جهت درختکاری قانونی بوده است.ذاکری گفت: شهرداری رویدر اخیرا طی یک صورتجلسه خواستار دریافت این زمین جهت انتقال صنایع مزاحم شده که البته باید عرض کنم اگر هم واقعا به دنبال تحقق این امر هستند باید ۲۵ درصد از مساحت این زمین را درختکاری کنند در حالیکه در حال حاضر همه ی مساحت این زمین درختکاری شده است. قابل ذکر است، به گفته برخی فعالان اجتماعی شهرداری رویدر با این خواسته ی  اداره کل منابع طبیعی موافقت کرده اما هنوز پاسخ لازم جهت انتقال صنف مزاحم به این زمین را دریافت نکرده است.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اجتماعی
شماره روزنامه: 3532
تاریخ :1399/09/02 ساعت 15:30:11
تعداد بازدید: 205
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی