گروه: ورزشی
شماره روزنامه:3536
تاریخ :1399/09/08 ساعت 15:23:03
تعداد بازدید: 642
4 سال متوالی به اردو های تیم ملی دعوت سپس به عضویت تیم ملی در آمدم
email pdf word plus minus reset color
مژده قاسمی نژاد مدال های مسابقات آسیایی ، جهانی مسکو و کاپ آزاد جهانی ترکیه در دو بخش کاتا و کومیته را درو کرد

عکس اصلی خبر

شهناز خوش – ندای هرمزگان

مژده قاسمی نژاد یکی از قهرمانان ارزشی ، متولد 1376 شهرستان بندر لنگه دارای دیپلم ریاضی می باشد که از سال 1383 فعالیتش را در رشته کاراته زیر نظر اساتید لیلا حیدری و مهدی صابری آغاز کرده است. این قهرمان هرمزگانی در طول سال هایی که در این رشته فعالیت داشت افتخارات زیادی را برای شهرستان بندر لنگه و کشور عزیزمان کسب کرد که می توان به کسب عناوین سومی مسابقات آسیایی ، دومی کاپ آزاد جهانی ترکیه ، اولی و سومی مسابقات جهانی مسکو اشاره کرد. این قهرمان ارزشی هرمزگانی در مسابقات جهانی مسکو کاری را انجام داد که نگاه های کاراته کا های جهان را به خودش خیره کرد. او در دور نیمه نهایی مسابقات از رویا رویی با حریف اسرائیلی به جهت حمایت از مردم مظلوم فلسطین و پیروی از آرمان های امام راحل انصراف داد. قهرمان پرتلاش شهرستان بندر لنگه مراحل تحصیلی سختی را پشت سر گذاشت . او از نظر مالی در مضیقه بود و با این اوصاف هزینه 2 سال رفتن به اردو را خودش پرداخت کرد و وقتی از مسابقات جهانی مسکو بازگشت مسوولان حتی به اندازه استخدام وی کاری برایش انجام ندادند با این که از موقعیت این قهرمان که در میان سایر قهرمانان هرمزگانی بیشترین مدال های مسابقات برون مرزی را کسب کرد کاملا اطلاع داشتند او حتی کاراته را به خاطر مسایل  مالی کنار گذاشت و از تحصیل هم باز ماند در صورتی که اگر ادامه می داد به طور حتم مدال های بیشتری را برای هرمزگان و کشور کسب می کرد. حال اگر مسوولان دستور استخدام این قهرمان پرتلاش ایران را صادر کنند شاید ذره ای از تلاش های او را را جهت افتخار آفرینی برا هرمزگان  جبران نمایند.این بانوی قهرمان هرمزگانی کاملا اخلاق مدار است و بارها از ادب و متانت اساتید لیلا حیدری و مهدی صابری تشکر کرد و اذعان داشت ، این عزیزان در وهله اول احترام به پدر و مادر ، دوم پیشکسوتان و ... را به من یاد دادند و همیشه می گفتند یک ورزشکار باید ادب را همواره الگوی خود نماید تا بتواند موفق شود.از این رو گپ و گفتی را با مژده قاسمی نژاد انجام دادیم که از نظر خوانندگان عزیز می گذرد .

 لطفا خودتان را به طور کامل معرفی کنید ؟

مژده قاسمی نژاد متولد ۱۳۷۶  شهرستان بندرلنگه داری دیپلم ریاضی هستم و از سال ۸۳ کاراته را زیر نظر اساتید لیلا حیدری و مهدی صابری شروع کردم .

 از سوابق ورزشی خود بگوبید ؟

در طول این سال ها موفق به کسب مقام های متعدد اول تا سوم در مسابقات شهرستانی،استانی،کشوری و بین المللی شده ام که مهم ترین آن ها مقام سوم مسابقات آسیایی و مقام دوم کاپ آزاد جهانی ترکیه در قالب تیم ملی ایران و حضور چند ساله در تیم ملی می باشد ضمن این که ۳ مدال طلا و ۲ برنز را نیز در مسابقات جهانی مسکو بر گردن آویختم .

« لازم به ذکر است ، در مسابقات جهانی مسکو در دور نیمه نهایی از مسابقه با حریف اسرائیلی جهت حمایت از مردم مظلوم فلسطین و پیروی از آرمان های امام راحل انصراف دادم »

همچنین کسب دو مدال طلا و نقره در مسابقات جهانی ترکیه در دو بخش کاتا و کومیته ، کسب مقام های اول و سوم مسابقات انتخابی تیم ملی ، منتخب شدن به عنوان جوان برگزیده و کاراته کای برتر در دوره های مختلف در سطح استان و غیره... از سوابق ورزشی ام می باشد .

 چه عناوینی را در مسابقات قهرمانی کشور و مسابقات برون مرزی کسب کرده اید ، ضمنا مربیان خود را هم در مقاطع مختلف نام ببرید ؟

من کاراته رازیر نظر استاد لیلا حیدری شروع کردم و با حمایت های بیدریغ استاد مهدی صابری و زحمت های این عزیزان توانستم به تیم ملی راه پیدا کنم و موفق به کسب افتخارات متعدد شوم که از جمله مهم ترین آن ها مقام سوم آسیا می باشد .

 نظرتان رآ در باره هیات کاراته شهرستان بندر لنگه و کاراته کا های موفق این شهرستان و استان بیان کنید ؟  

مسوولین و مربیان شهرستان با تمام توان و عشق و حس مسوولیت پذیری برای تمام کاراته کاهای شهرستان تلاش بی وقفه می کنند و با درایت و مدیریت توانمند استاد صابری شاهد موفقیت های روز افزون کاراته بندرلنگه و بزرگ تر شدن این خانواده هستیم باید عرض کنم که کاراته کاها چه دختر و چه پسر قدر دان هستند و از جان و دل به یادگیری و تمرین پرداخته و با پشتکار ادامه می دهند قطعا آینده درخشان تری در انتظار کاراته این شهرستان است .

 چرا مراکز اقتصادی  استان البته به جز اندکی از آن ها کمکی به هیات های ورزشی نمی کنند و بی تفاوت از کنار ورزش هرمزگان می گذرند ؟

متاسفانه تا بوده این بی تفاوتی ها به وضوح احساس می‌شده و قطعا مانع پیشرفت ورزشکاران می شود و شاهد این هستیم که خیلی از ورزشکاران توانمند به خاطر کمبود امکانات در جایگاهی که باید و حق شان است نیستند .

 دلیل این بی تفاوتی را نمی دانم اما اگر فرزندان خودشان هم در این عرصه ها جوانی و وقت و سلامت خود را گذاشته بودند تا این حد بی تفاوت می‌ماندند!؟

شما موفقیت های بسیار خوبی را به عنوان یک بانوی پرتلاش قهرمان کسب کرده آید ، آیآ مسوولان رده بالای آستان از موفقیت های شما تقدیر کردند ؟  

من خدا را شاکرم که توانستم افتخاراتی را برای کشورم،استانم،شهرم،مربیانم،خانواده ام و خودم به دست بیاورم منتهی فکر نمی کنم به جز تعداد معدودی از عزیزانِ مسوول مابقی جویای احوال من و دیگر ورزشکاران بوده باشند .

 آیا در تیم ملی مربیگری نموده اید ؟

خیر ، من فقط بازیکن تیم ملی بوده ام .

شما دوره های داوری و مربیگری را گذرانده اید , ضمنا  جند دوره به اردوی تیم ملی دعوت شده آید ، مربیان در تیم ملی را هم نان ببرید ؟  

بله من دوره مربیگری را گذرانده ام و در حال حاضر مربی نو پای جامعه بزرگ کاراته هستم ضمن این که

۴ سال متوالی به اردوی های تیم ملی دعوت شده ام و مربیانم در تیم ملی سرکار خانم ارباب،بهرامی،جلیل پور و قاسمی بوده اند .

 پس از کسب قهرمانی های متوالی برون مرزی از مسوولان تقاضایی داشته اید؟

تا به حال پیش نیامده که در باب مسئله ی کار تقاضایی از مسوولین داشته باشم من حتی دوران تحصیل خودم را خیلی سخت به پایان رساندم ، به دلیل حضور در اردو ی تیم ملی مجبور به غیبت در کلاس های مدرسه بودم و مسوولین مربوط در سیستم آموزشی کمترین همکاری را با بنده داشتند از این رو چند سال از لحاظ تحصیلی عقب ماندم و در حال حاظر شغل آزاد دارم و در این فرصت دلم می خواهد در مقطع دانشگاهی ادامه تحصیل بدهم .

 علاقه مندان به این رشته جذاب و پر تحرک از چه سنی می توانند فعالیت شان را در این رشته آغاز کنند ؟

کاراته سن و سال نمی‌شناسد هر کس هر موقع و در هر سن و وزن و جنسیتی کافیست اراده کند تا به یادگیری این رشته شیرین و پرمحتوا بپردازد.کاراته فقط یک ورزش رزمی نیست کاراته در واقع به بزرگی روح انسان کمک فراوان می کند .

 نظرتان را در باره مربیان خانم کاراته استان بفرمائید ؟

کاراته استان مربیان بسیار خوش ذوق و توانمند دارد و در حال پرورش قهرمانان آینده می‌ باشند و از جمله بهترین آن ها قطعا مربی عزیزم استاد لیلا حیدری

 می‌باشد .

 با توجه به موفقیت های کسب شده رشته ورزشی کاراته در این شهرستان چرا تا کنون مدرسه کاراته احداث نشده است ؟

 متاسفانه جوابم همان کمبود همیشگی امکانات می‌باشد ، با وجود زحمات فراوان استاد صابری قطعا روزی به این موفقیت هم دست پیدا خواهیم کرد اگر مسوولین یاری کنند .

 ورزش استان در سال 98 چگونه بود ، شما به عنوان یک قهرمان ملی به عملکرد رییس هیات از 1 تا 20 چه امتیازی  می دهید ؟

 قطعا برای عملکرد استاد صابری نمی توان امتیازی تعیین کرد ، ایشان بیشتر از حد وظایف خودشان هم وقت و انرژی می گذارند و تلاش می کنند .

یکی از موفقیت های بزرگ کاراته شهرستان در سال گذشته اعزام بی سابقه بیش از ۱۰۰ کاراته کا به مسابقات آسیایی یزد و کسب مقام قهرمانی در این مسابقات بوده است .

  به نظر شما اطاق فکر تا چه اندازه ای می تواند در پیشرفت برنامه های تدوینی هیات راه گشا باشد لطفا توضیح دهید ؟  

مسئله ای که همیشه نتیجه بخش است مشورت و همیاری بوده است از نظر من همفکری ها و جمع آوری افکار و ایده ها قطعا نتیجه بخش و باعث پیشرفت می‌ باشد .

 چند نفر از بانوان کاراته کا ی شهرستان بندر لنگه و استان بر سکوی مسابقات کاراته کشور ، بین المللی ، آسیایی و جهانی ایستاده اند ؟

از جمله کاراته کای های پر افتخار به جز خودم سرکار خانم سمیه تکمار است که او هم از قهرمانان آسیا و بازیکن سابق تیم ملی کاراته می باشد .

 لطفا بفرمائید در چه سبک هایی در مسابقات شرکت می کردید ؟  

من در سبک کاراته کنترلی «شوتوکان» در مسابقات شرکت می کردم .

 در حال حاضر شما با هیات همکاری می کنید تا بانوان کاراته کا از تجربیات تان  استفاده کنند ؟  

 تا جایی که در توانم هست بله و مفتخرم بتوانم گوشه از آموزه هایم در این سال ها را با هم باشگاهی هایم به اشتراک بگذارم .  

 بیشتر قهرمانان این رشته از گذشته  تا کنون از کدام  شهرستان های استان بودند ؟

با افتخار می توانم بگویم بیشتر قهرمانان این رشته از گذشته  تا کنون از شهرستان بندرلنگه  بوده اند                                                                                                                   

 و اما سخن پایانی ؟

در خاتمه ضمن تشکر  از اساتید  آقای صابری و سرکار خانم حیدری بابت تمامی زحماتی که برایم کشیده اند ، از خانواده عزیزم هم که همیشه حامی و پشتبانم بودند سپاسگزاری می کنم همچنین از مدیر مسوول ، سردبیر و گروه ورزشی روزنامه ندای هرمزگان نیز ممنونم.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: ورزشی
شماره روزنامه: 3536
تاریخ :1399/09/08 ساعت 15:23:03
تعداد بازدید: 642
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی