گروه: سیاسی
شماره روزنامه:3536
تاریخ :1399/09/08 ساعت 15:17:57
تعداد بازدید: 696
برگزاری رژه شناوری مردمی بسیج دریایی
email pdf word plus minus reset color
در مراسمی به مناسبت هفته بسیج مستضعفین بیش از هزار شناور سبک و نیمه سنگین مردمی بسیج دریایی نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در منطقه عمومی سواحل بندرعباس و تنگه هرمز رژه رفتند.

عکس اصلی خبر

پنج شنبه گذشته به مناسبت هفته بسیج، بزرگترین رزمایش رژه شناوری مردمی بسیج دریایی نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در منطقه عمومی سواحل بندرعباس و تنگه هرمز با ظرفیت بیش از  هزار شناور سبک و نیمه سنگین با حضور دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه و سایر فرماندهان و مسئولین لشکری و کشوری برگزار شد .

در حاشیه این رزمایش دریادار تنگسیری در جمع خبرنگاران  گفت: نیروی دریایی سپاه از زمان تشکیل بسیج دریایی در سال ۱۳۹۷ توانسته با همراهی و همیاری بسیجیان عزیز جان برکف و استفاده از توان و ظرفیت  مردم ولایتمدار تا کنون  ۵۳۰ ناوگروه در سواحل جنوب و شمال سازماندهی نماید و در مواقع لزوم و ضرورت ها  هم از ظرفیت بالای این بسیج دریایی مردم پایه استفاده و بهره گیری کرد .

وی افزود: همانگونه که حضرت امام خمینی (ره) عزیز فرموند بسیج لشکر مخلص خداست، بسیج شجره طیبه است و ما به عینه در دفاع مقدس و هم  بعد از آن مشاهده کردیم؛ مثلا در  دو سه سال گذشته  در حوادث طبیعی پیش آمده، دیدیم که بسیجیان چگونه با ایثار، اخلاص، روحیه جهادی و انقلابی در قالب سازمان بسیج دریایی، حضوری فعال و وصف نشدنی  برای کمک و امدادرسانی به موقع به هموطنان عزیزمان در سیل گرگان، غرب کشور، خوزستان، غرب استان هرمزگان  و منطقه بشاگرد و جاسک به صف آمدند و عزت آفرینی کردند .

فرمانده نیروی دریایی سپاه اظهار کرد: برگزاری این رژه مقتدر دریایی که امروز مشاهده می کنید نمایشی از اقتدار و عزت نظام ولایتمدار مردمی جمهوری اسلامی ایران است که پیامش صلح، دوستی، برادری، ایثار، ولایتمداری  و ایجاد امنیت پایدار در سواحل دریای خلیج فارس و دریای عمان است  و در حوزه سازمان رزم نیز موجب ارتقاء سطح کمی و کیفی آمادگی‌ها و سازماندهی منظم و کارآمد ناوگروهای بسیج دریایی شده است .

بسیج دریایی موجب افزایش اقتدار ایران اسلامی درعرصه دریایی شده است

استاندار هرمزگان گفت: بسیج دریایی با به کارگیری نیروهای عظیم مردمی، توانمندی کم نظیری را برای کشور ایجاد کرده و موجب افزایش اقتدار و توانمندی ایران اسلامی در عرصه دریایی شده است .

فریدون همتی در رزمایش بسیج دریایی که به مناسبت هفته بسیج در آب‌های خلیج فارس برگزار شد، عنوان کرد: تشکیل بسیج در حوزه دریایی موجب به کارگیری و ساماندهی توان عظیم مردمی در حوزه دریایی شده است .

وی با اشاره به قدرت بلامنازع دریایی جمهوری اسلامی ایران در حوزه آب‌های نیلگون خلیج فارس و دریای عمان، افزود: وجود نیروهای عظیم مردمی در قالب بسیج دریایی در کنار نیروی دریایی سپاه و ارتش و همچنین نیروی دریابانی، موجب افزایش اقتدار جمهوری اسلامی ایران در عرصه دریایی شده است و این نیروها در کنار یکدیگر حافظ مرزهای آبی ایران اسلامی هستند .

استاندار هرمزگان افزود: جمهوری اسلامی ایران معتقد است که امنیت منطقه خلیج فارس و تنگه هرمز باید توسط کشورهای این منطقه تامین شود و بسیج دریایی نقش مهمی در جهت تأمین امنیت در این منطقه دارد .

همتی تصریح کرد: در حوادث مختلف نیز نیروهای مردمی در قالب بسیج دریایی در راستای کمک و امداد رسانی حضور یافته‌اند و بسیج دریایی توانمندی کم نظیری را برای کشور ایجاد کرده است.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 3536
تاریخ :1399/09/08 ساعت 15:17:57
تعداد بازدید: 696
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی