گروه: سیاسی
شماره روزنامه:3521
تاریخ :1399/08/18 ساعت 09:05:04
تعداد بازدید: 680
پایان بلاتکلیفی 3 ماهه محموله 42 هزار تنی روغن با ورود دستگاه قضا
email pdf word plus minus reset color
رئیس کل دادگستری هرمزگان در ادامه دستورات فوری و بازدید های سرزده با حضور در گمرک مشکلات موجود را بررسی کرد.

عکس اصلی خبر

گروه خبر ـ ندای هرمزگان :

در پی این بازدید و متعاقب آن تصمیم دستگاهی قضایی استان خبری از یک گشایش جدید داده شد. پس از اتخاذ این تصمیم، رئیس کل دادگستری استان هرمزگان به تشریح این دستور پرداخت و از پهلو گیری کشتی ۴۲ هزار تنی روغن خام خوراکی در بندرعباس و تأمین مواد اولیه مورد نیاز برای تعداد زیادی از کارخانه های تولید روغن در سراسر کشور خبر داد. از سوی دیگر دست اندرکاران شرکت غله و همچنین صنعت، معدن و تجارت استان هرمزگان نیز به دلایل و تاثیرات این اقدام پرداختند .

در همین حال علی صالحی رئیس کل دادگستری استان هرمزگان اعلام کرد: با دستور قضایی اقدامات لازم به منظور پهلو گیری کشتی ۴۲ هزار تنی حامل روغن خام خوراکی در بندرعباس انجام و مواد اولیه مورد نیاز برای تعداد زیادی از کارخانه های تولید روغن در سراسر کشور تأمین شد .

رئیس شورای قضایی استان هرمزگان تصریح کرد: در  بازدید صورت گرفته از بندر شهید رجایی بندرعباس و پس از کسب اطلاع از مشکل به وجود آمده برای ترخیص محموله بزرگ روغن های خام وارداتی که مواد اولیه بسیاری از کارخانه های تولید روغن در سراسر کشور را تشکیل می دهد، دستورات صریح قضایی به منظور رفع موانع موجود صادر شد .

 وی خاطر نشان کرد: عدم پهلوگیری کشتی حامل این محموله در بندر شهید رجایی بندرعباس ناشی از اختلاف مالی میان شرکت صادرکننده وشرکت غله بوده است که با توجه به حجم زیاد روغن وارداتی موجود در کشتی و مسائل به وجود آمده که باعث شده بود کشتی مذکور به مدت ۳ ماه بلاتکلیف رها شده و محموله روغن آن روی دریا نگهداری و در معرض خطر تضییع قرار گیرد، مقرر گردید، در سریعترین زمان ممکن جلسه‌ای با حضور دستگاه‌های مربوطه و با حضور نمایندگان شرکت غله و وکیل کاپیتان کشتی برگزار شود و در اسرع وقت با مشخص شدن وضعیت این روغن ها، نسبت به تخلیه کامل آن اقدام گردد .

صالحی یادآور شد: خوشبختانه با اقدام به موقع دستگاه قضایی کشتی مذکور با محوله ۴۲ هزار تنی روغن خام خوراکی در بندر شهید رجایی بندرعباس پهلوگیری نموده و در نتیجه میزان قابل توجهی از مواد اولیه مورد نیاز برای بسیاری از کارخانه های کشور تأمین خواهد شد .

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان تصریح کرد: با هماهنگی های انجام شده این کشتی به صورت کامل تخلیه و محموله روغن آن برای کارخانه‌های سراسر کشور فرستاده می‌شود .

مصرف روغن خوراکی هرمزگانه ماهانه ۱۵۰۰تن است

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۶ کشور نیز گفت: سهم روغن خام خوراکی استان هرمزگان ماهانه به طور میانگین هزار و ۵۰۰ تن است که به تنها کارخانه روغن استان ارسال می‌شود .

مسعود دشوارگر با اشاره به پهلوگیری ۳۳ کشتی هزارتنی روغن خام خوراکی در بندرشهید رجایی، افزود: درحال حاضر حدود سه هزار و ۵۰۰تن روغن خوراکی در حال ارسال به کل کشور بوده که برای هرمزگان هم در نظر گرفته شده است .

وی ادامه داد: این محموله ۳۳هزارتنی این کشتی ها، روغن خام از نوع سویا به عنوان مواد اولیه کارخانجات روغن در این بندرگاه تجاری  در بندرشهید رجایی پهلو گرفته است و تخلیه آن درحال انجام است .

وی یاد آور شد: با توجه به کمبود روغن در برخی از نقاط کشور روزانه به طور میانگین ۱۰۰ دستگاه تانکر حمل روغن نباتی به ترمینال  فرآورده‌های روغنی ایران مراجعه و پس از بارگیری، محموله‌های روغن برای کارخانه‌های سراسر کشور فرستاده می‌شود .

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۶ کشور بیان داشت: افزون بر این کشتی در مخازن بندرشهید رجایی نیز انواع روغن خام خوراکی ذخیره شده است .

رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت هرمزگان هم در گفت‌وگو با ایرنا اظهارداشت: روغن خوراکی در این استان از محل کارخانه «حیات هرمزگان» تامین می‌شود که در این زمینه می‌توان با تخصیص به موقع روغن خام به این شرکت، دغدغه خانوارها به این کالای اساسی را کاهش داد .

خلیل قاسمی افزود: اختصاص روغن خام به کارخانه حیات هرمزگان باید از طریق مخازن این استان تامین شود تا با بیشترین ظرفیت روغن خوراکی خانوارها را تامین و با سرعت در سطح بازار افزایش یابد .

وی بیان داشت: ظرفیت تولید روغن خوراکی شرکت حیات هرمزگان ۲ هزار و ۵۸۳ تن در ماه و ۳۱ هزار تن در سال است که با اختصاص بیشتر روغن خام می‌تواند در سه نوبت کاری مشغول به فعالیت شود .

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان اظهارداشت: عرضه روغن خوراکی در سطح بازار هرمزگان باید از طریق فروشگاه‌های بزرگ و واحدهای صنفی صورت گیرد تا مشکلی در این خصوص ایجاد نشود .

وی یادآورشد: مشکل اصلی در تامین روغن خانوارها تامین نشدن به موقع روغن خام به کارخانه روغن نباتی حیات هرمزگان و مستقر نبودن فروشگاه‌های بزرگ در سطح روستاها و شهرستان‌های کوچک استان است که می‌توان این مساله را با همکاری مدیریت شرکت غله وخدمات بازرگانی و شرکت‌های تعاون روستایی برطرف کرد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 3521
تاریخ :1399/08/18 ساعت 09:05:04
تعداد بازدید: 680
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی