گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:3535
تاریخ :1399/09/06 ساعت 15:16:12
تعداد بازدید: 667
وعده وزير براي تسريع در اجراي پروژههاي مخابراتي هرمزگان
email pdf word plus minus reset color
آذري جهرمي: لازمه توسعه بشاگرد، توسعه زيرساختهاي ارتباطي است

عکس اصلی خبر

افزايش کيفيت ارتباطات بويژه اينترنت مورد توجه ويژه است و تامين زيرساخت هاي آن تاکيد مي شود.

اين خواسته از سوي مردم نيز افزايش چشمگيري داشته است و به دليل برگزاري کلاس هاي آنلاين مدارس و دانشگاه ها افزايش سرعت اينترنت نيز به يکي از جدي ترين خواسته خانواده هايي شده که دانش آموز و دانشجو دارند.

اگرچه سرعت اينترتت در شهرها و روستاهاي بزرگ از کيفيت لازم براي برگزاري کلاس ها منسب است، اما مناطق دور دست از اين امکان محروم هستند و تلاش براي بهبود وضعيت ارتباطي بويژه شهرستان بشاگرد در حال انجام است.

نداي هرمزگان نيز در گزارشي که وضعيت ارتباطي بشاگرد منتشر کرده بود، مردم خواستار بهبود وضعيت اينترنت بودند. دانش آموزان و دانشجويان ساکن بشاگرد مجبورند براي دسترسي به اينترنت به مناطق مرتفع مراجعه کنند و به از کلاس هاي آنلاين استفاده کنند.

در همين حال بر اساس گزارشي که فارس منتشر کرده، استاندار هرمزگان در ديدار با وزير ارتباطات که به صورت ويديوکنفرانسي با ادارات مرتبط با اين وزارتخانه در استان نيز همراه بود، پيگير اجراي سريعتر پروژههاي فيبر نوري و برق و راه براي اجراي سريعتر پروژههاي توسعهاي شبکههاي ارتباطي شد.

نشست بررسي آخرين وضعيت اجراي مصوبات سفر وزير ارتباطات به استان هرمزکان با حضور همتي استاندار هرمزگان در وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات برگزار شد.

در اين نشست، اجراي 290کيلومتر فيبر نوري روستايي شامل 210کيلومتر در مناطق عمومي بشاگرد و 80کيلومتر در مناطق عمومي حاجي آباد  مورد بررسي قرار گرفت که بر اساس گزارش ارائه شده در نشست مذکور، کابل کشي فيبر نوري در 20کيلومتر حدفاصل سياهو – سرگز احمدي از توابع شهرستان حاجي آباد اجرا و طي مدت 48 ساعت گذشته 12کيلومتر فيبرنوري براي آغاز عمليات کابل کشي به روستاي خميني شهر از توابع شهرستان بشاگرد ارسال شده است.

همراه اول در يک ماه 29 سايت تلفن همراه را ارتقا داد

در اين نشست راه اندازي و ارتقاء 80سايت تلفن همراه اول در استان نيز مورد بررسي قرار گرفت که تا کنون 29سايت ارتقا، 18سايت در حال ارتقا و 12 ايستگاه تا پايان آذرماه به پايان ميرسد و همچنين مابقي تا پايان دي ماه ارتقا خواهد يافت.

ارتقا و راه اندازي سايت روستاهاي تيدر، دورميش، آميگي، بلبل آباد، دهندر، شه بابکو کوه حيدر از توابع بشاگرد، روستاهاي سرزه خاروک، سمسيلو، ذرتوبالا، و گهره از توابع بندرعباس و روستاهاي پور، کليتوييه و طارم از توابع شهرستان حاجي آباد و روستاهاي شهر جديد علوي توسط شرکت مخابرات استان و همراه اول صورت پذيرفته است.

ارتقاء 120سايت شرکت ايرانسل نيز در نشست امروز از ديگر مباحث مطرح شده بود که بر اساس گزارش نماينده  شرکت ايرانسل، تا کنون ارتقاء روستاهاي شهر شيب از توابع بشاگرد ، سراح شهدادي از توابع حاجي آباد ، آغوشک دل از توابع جاسک و پامنبر از توابع ميناب توسط اين شرکت انجام
شده است.

دلايل کندي عملکرد ايرانسل بررسي شد

همچنين بر اساس مصوبه و تفاهم قبلي، شرکت ايرانسل مقرر شده بود با احداث 9نگله دکل 60متري پهناي باند لازم را در راستاي ارتقاء 52سايت را فراهم کند که بهدليل کوهستاني بودن مناطق و نبود جاده دسترسي به نقاط تعيين شده براي احداث ريپيترها، با دستور استاندار هرمزگان به معاونت توسعه استانداري هرمزگان، مقرر شد هماهنگي لازم با شرکت توزيع برق و راه و شهرسازي و همچنين بهره گيري از امکانات پيمانکاران مستقر در منطقه، جاده دسترسي و برق مورد نياز براي آغاز عمليات اجرايي اين طرح، حداکثر طي مدت زمان دو هفته آماده
شود.

همتي استاندار هرمزگان که در محل ساختمان وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات حضور داشت، با ارائه پيشنهاد جديدي، خواستار ارتقاء سطح دسترسي به شبکه تلفن همراه و تلفن ثابت در منطقه غرب جاسک، محور ساحلي بندرعباس به جاسک، بندرعباس – سيرجان، جاده شهيد رجايي، بندرعباس_خمير ،  خمير – بستک و داراب به سيرجان شد که وزير ارتباطات نيز دستور فوري را به منظور پيگيري و رفع مشکلات مطرح شده از سوي استاندار هرمزگان صادر کرد.

لازمه توسعه بشاگرد، توسعه زيرساختهاي ارتباطي است

محمدجواد آذري جهرمي وزير ارتباطات نيز با بيان اينکه شهرستان بشاگرد محروميت هاي بسيار زيادي دارد، گفت: راه اندازي شبکه تلفن همراه و دسترسي به اينترنت لازمه توسعه اين منطقه است که بايد هر چه سريع تر اين اتفاق مهم رقم بخورد.

وي افزود: بنا بود تا پايان سال جاري اين پروژه ها به بهره برداري برسد اما بهواسطه تلاش همه جانبه عوامل درگير در اين پروژه ها و پيشرفت نسبتا» خوب آن، اواخر دي ماه مصوبات سفر به هرمزگان به صورت کامل اجرايي مي شود.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 3535
تاریخ :1399/09/06 ساعت 15:16:12
تعداد بازدید: 667
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی