گروه: اجتماعی
شماره روزنامه:3531
تاریخ :1399/09/01 ساعت 16:37:42
تعداد بازدید: 224
با دستور رئیس جمهور؛ ۹۷کیلومتر از کریدور ساحلی جنوب کشور در هرمزگان افتتاح شد
email pdf word plus minus reset color
با دستور رییس جمهور، 97 کیلومتر از کریدور بزرگراهی نوار ساحلی جنوب کشور به بهره برداری رسید.

عکس اصلی خبر

حسن روحانی در این مراسم با بیان اینکه بهره‌برداری از بزرگراه‌ها و آزادراههای کشور را باعث ارتقای ایمنی و کاهش زمان تردد جاده‌ای در کشور عنوان کرد و افزود: دولت تدبیر و امید تلاش کرد در کنار توسعه حمل و نقل جاده‌ای و ریلی، از فناوری‌های نوین نیز در این زمینه بهره بگیرند که این موضوع باعث ایجاد تحولی بزرگ در عرصه حمل و نقل بار و مسافر در جاده‌های کشور شده است .

رئیس جمهور تصریح کرد: پروژه‌های بزرگی در عرصه حمل و نقل و گسترش شبکه آزادراهها و بزرگ‌راههای کشور در دولت یازدهم و دوازدهم اجرا شده است و در حال حاضر نیز 9 پروژه عظیم بزرگراهی در کشور در حال اجراست که یا در ماههای آغازین سال 1400 و در دولت دوازدهم و یا در دولت بعدی به مرحله افتتاح و بهره‌برداری خواهند رسید .

دکتر روحانی تاکید کرد: گسترش شبکه راهها، ریل و خطوط هوایی تاثیر زیادی در رونق اقتصادی کشور دارد و دولت یازدهم و دوازدهم همواره در این زمینه توجه زیادی صرف کرد و با وجود تمام محدودیت‌ها توانسته اقدامات قابل توجهی در گسترش ظرفیت‌های حمل و نقلی کشور و تجهیز شبکه راهها و راه آهن کشور به امکانات و فناوری‌های نوین انجام دهد .

آرش رضایی مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان نیز در حاشیه این مراسم گفت: این کریدور به موازات نوار ساحلی جنوب کشور از پسابندر در جنوب شرق شروع و تا شلمچه در جنوب غربی کشور امتداد دارد و از استان های سیستان و بلوچستان ، هرمزگان ، بوشهر و خوزستان عبور می کند .

وی افزود: تمامی پروژه های واقع در کریدور جنوب به دلیل استراتژیک بودن و وجود منابع نفتی و زیرزمینی این منطقه از کشور حائز اهمیت هستند و از این رو به عنوان پروژه های جهش تولید در حوزه بزرگراهی معرفی شده اند .

به گفته مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان، کریدور بزرگراهی نوار ساحلی جنوب کشور موجب ارتباط تجاری میان بنادر ایران با بندر گواتر و سایر بنادر مهم خلیج فارس و دریای عمان است و تکمیل شدن این کریدور باعث افزایش سهم ایران در بازار ترانزیت منطقه، توسعه صنعت گردشگری در کشور و تکمیل بخشی از جاده ابریشم قرن جدید از چین تا اروپا می شود .

وی در تشریح این پروژه افزود: کریدور ساحلی در قالب پنج پروژه در استان هرمزگان است و شامل عملیات بهسازی محور جاسک- کاروان به طول 60 کیلومتر، احداث سه دستگاه پل های جاسک- میناب به طول 3 کیلومتر، واریانت چاه اسماعیل به طول 5 کیلومتر، پل گچین و راه های طرفین به طول 8 کیلومتر و عملیات تکمیلی قطعه 5 باند دوم خمیر- بندرلنگه به طول 21 کیلومتر است .

 رضایی تصریح کرد، محور جاسک- کاروان120 کیلومتر است که60 کیلومتر آن به بهره برداری رسید و بهره برداری از این محور، نقش مهمی در محرومیت زدایی از منطقه، جلوگیری از سیلاب های مسیل و افزایش ایمنی مسیر دارد .

 وی افزود:احداث پل های جاسک- میناب به طول سه کیلومتر، یکی دیگر از پروژه های بهره برداری شده در کریدور جنوب است که این پل ها دارای 28دهانه هشت متری به همراه راه های طرفین است .

 به گفته مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان، پل گچین و راه های طرفین به ارزش روز 3200 میلیارد ریال یکی از پروژه های مهم در این کریدور است که طول مسیر بندرعباس به بندرلنگه را 12 کیلومتر کوتاه تر می کند .

 وی گفت: واریانت چاه اسماعیل به ارزش روز 200 میلیارد ریال و باند دوم قطعه 5 محور خمیر- بندر لنگه به ارزش روز 900 میلیارد ریال از دیگر پروژهایی است که امروز به دستور رییس جمهور در کریدور نوار ساحلی جنوب کشور به بهره برداری رسید .

رضایی خاطرنشان کرد، اعتبار هزینه شده در این پروژه ها  2700 میلیارد ریال است که ارزش روز آن معادل7 هزار میلیارد ریال است .

 مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان در پایان گفت: طول کریدور نوار ساحلی جنوب کشور در استان هرمزگان 838 کیلومتر است که تاکنون 535 کیلومتر آن به بهره برداری رسیده است .

زیرساخت‌های حمل و نقل در هرمزگان با اجرای پروژه‌های مختلف در حال توسعه است

استاندار هرمزگان پس از افتتاح ۹۷ کیلومتر از کریدور بزرگراهی ساحلی جنوب کشور در استان هرمزگان از طریق ارتباط ویدئو کنفرانس با رئیس جمهور، گفت: حمل و نقل به عنوان زیرساختی مهم در هرمزگان، فعالیت‌های مختلف در این استان را پشتیبانی می کند و پروژه‌های توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل در این استان در حال اجراست .

فریدون همتی عنوان کرد: تلاش بسیار خوبی جهت تکمیل این کریدور بزرگراهی در طول نوار ساحلی استان هرمزگان در حال انجام است .

وی ادامه داد: با توجه به فعالیت های خوب پیمانکاران و مشوق های در نظر گرفته شده برای آنان، تلاش می‌کنیم تا بخش عمده‌ای از این کریدور به ویژه در غرب هرمزگان تا پایان سال جاری تکمیل شود و به بهره‌برداری برسد .

استاندار هرمزگان افزود: هرمزگان از ظرفیت های مختلف حمل و نقلی در بخش زمینی، دریایی، ریلی و هوایی برخوردار است و با توجه به اینکه بخش گسترده ای از مراودات اقتصادی کشور از طریق این استان صورت می‌گیرد، توجه به حمل و نقل در هرمزگان در اولویت قرار دارد .

همتی تصریح کرد: حمل و نقل به عنوان زیرساختی مهم در هرمزگان، فعالیت‌های مختلف در این استان را پشتیبانی می کند و پروژه‌های توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل در این استان در حال

 اجراست .

اسلامی وزیر راه و شهرسازی نیز با بیان اینکه اگر تا پایان دولت مانعی پیش نیاید، می‌توانیم میزان بزرگراه‌های کشور را تا ۲۰ هزار کیلومتر نیز توسعه دهیم، عنوان کرد: نهضتی که در این دوره برای گسترش بزرگراه‌ها ایجاد شده و کاهش حوادث از پیامدهای آن است، میزان بزرگراه‌های کشور را از ۱۲ هزار کیلومتر در ابتدای دولت یازدهم به ۱۸ هزار کیلومتر رسانده است؛ ۹۷ کیلومتر از این میزان، مربوط به نوار ساحلی استان هرمزگان و ۲۴ کیلومتر در استان کرمان است که امروز افتتاح شد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اجتماعی
شماره روزنامه: 3531
تاریخ :1399/09/01 ساعت 16:37:42
تعداد بازدید: 224
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی