گروه: اجتماعی
شماره روزنامه:3542
تاریخ :1399/09/15 ساعت 11:13:46
تعداد بازدید: 210
راهنمای مرگ آیلار به خانه بازگشت
email pdf word plus minus reset color
ماجرای خودکشی دختر ۸ساله بندرعباسی بعد از جلب شدن دختری ۱۲ ساله که در اعترافاتش اعلام کرده بود نحوه خودکشی را به آیلار آموزش داده بحث زیادی در فضای مجازی برانگیخته و گمانه زنی در تعیین جرم این دخترک مباحث زیادی دنبال داشته است

عکس اصلی خبر

گلخنی ـ ندای هرمزگان

 این دختر نوجوان در اعترافاتش بیان کرده ، نخست من خودم را حلق آويز کرده که تحمل ننموده و خودم را نجات دادم و سپس دوستم خودش طناب را دور گردنش پيچيد و سپس من نیز طناب را به سمت بالا کشيدم تا بي حال شد که باديدن وضعيت وي ترسيده و برای به نجات او اقدام کردم اما متاسفانه نتوانستم طناب را از گردنش باز کنم و از روی ترس محل را ترک کردم.در همین پیوند ، حسب دستور مقام قضائي متهم که دختری 12 ساله می باشد جهت نگهداري تحويل اداره بهزيستي شهرستان بندرعباس شد .

در همین پیوند رنجبر مدیر کل بهزیستی استان به ندای هرمزگان گفت: دختر ۱۲ ساله فقط دو روز در بهزیستی نگهداری و سپس به دستور قضایی به خانواده اش تحویل داده شد .

در این ارتباط قانون چه می گوید :

حد و قصاص برای کودک و نوجوان هر گاه طفل یا نوجوانی مرتکب یکی از جرایم با مجازات حد یا قصاص شود دو حالت برای آن متصور است :

اگر سن‌ کودک کمتر از ۱۲ سال قمری باشد، دادگاه کودک را به اولیا یا سرپرست قانونی یا یک شخص حقیقی می‌سپارد و از آنها هم تعهد می گیرد. همچنین قاضی دادگاه می‌تواند کودک را به اصلاح رفتارش نصیحت کند.اگر کودک ۱۲ تا ۱۵ سال قمری داشته باشد، یا به کودک اخطار و تذکر داده می‌شود و از او تعهدی کتبی می‌گیرند تا دیگر جرم را تکرار نکند، یا اینکه برای مدت ۳ ماه تا یک سال در کانون اصلاح و تربیت نگهداری می شود


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اجتماعی
شماره روزنامه: 3542
تاریخ :1399/09/15 ساعت 11:13:46
تعداد بازدید: 210
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی