گروه: اجتماعی
شماره روزنامه:3539
تاریخ :1399/09/11 ساعت 10:13:16
تعداد بازدید: 236
ورود دانش بنيان هاي پارک زيست فناوري خليج فارس قشم براي مبارزه با کرونا
email pdf word plus minus reset color
تجهيزات ضدعفوني کننده با امواج الکترو مغناطيس توليد شرکت دانش بنيان رايکا درمان پارسان قشم مستقر در پارک زيست فناوري خليج فارس(قشم) رونمايي و براي ورود به بازار آماده شد.

عکس اصلی خبر

مراسم رونمايي از اين تجهيزات با حضور مديرعامل منطقه آزاد قشم، فرماندار، مدير مرکز بهداشت و درمان، رئيس پارک زيست فناوري خليج فارس و برخي از مقامات شهرستاني در جزيره قشم برگزار شد .

محمد شريف رنجبر رئيس پارک زيست فناوري قشم در اين مراسم با اشاره به اهميت رونمايي از تجهيزات ضد عفوني کننده با امواج الکترومغناطيس افزود: پارک زيست فناوري خليج فارس در راستاي عمل به اهداف تعيين شده، از زمان شيوع ويروس کرونا فعاليت هاي خود را در راستاي مبارزه با ويروس کرونا آغاز کرد که يکي از اقدامات به ثمر نشسته اين تلاش ها، ساخت تجهيزات مبارزه با ويروس کروناست .

نحوه مبارزه با ويروس کرونا آسان تر مي شود

وي با بيان اينکه مبارزه فيزيکي با ويروس کرونا بويژه در مکان هاي عمومي سخت و پرهزينه است، افزود: با تجاري سازي اين محصول نحوه مبارزه با ويروس کرونا در مکان هاي عمومي هم آسان تر و هم کم هزينه تر مي شود .

رنجبر ادامه داد، اين محصول توسط شرکت رايکا درمان پارسيان قشم توليد و براي عرضه در بازار آماده شده است .

وي همچنين با اشاره به ماموريت هاي پارک زيست فناوري قشم افزود: يکي از تلاش هاي اصلي ما جذب فناوران و جمع کردن افراد صاحب ايده براي تقويت اکوسيستم فناورانه در پارک زيست فناوري قشم است .

رئيس پارک زيست فناوري خليج فارس افزود: جمع شدن افراد صاحب ايده باعث هم افزايي بيشتر و در نتيجه تقويت اقتصاد متکي بر بيوتکنولوژي است چرا که در آينده نه چندان دور اقتصاد متکي به نفت جاي خود را به ساير ظرفيت ها مي دهد که قشم به دليل ظرفيت هاي زيستي بالا فرصت مناسبي براي تقويت اقتصاد خود مبتني بر بيو تکنولوژي و گردشگري است .

به گفته رنجبر، بيوتکنولوژي در جايي موفق مي شود که تنوع زيستي بالايي داشته باشد و جزيره قشم از اين ظرفيت برخوردار است و ما نيز راهبردهايمان را بر اين اساس تعريف کرده ايم .

وي همچنين با قدرداني از همکاري هاي مجموعه دولت، خصوصا حمايت هاي منطقه آزاد قشم در واگذاري زمين براي توسعه پارک زيست فناوري قشم قدرداني کرد و گفت: بدون تعيين تکليف زمين پارک، امکان سرمايه گذاري در پارک زيست فناوري قشم وجود نداشت که خوشبختانه با حمايت هاي مومني مدير عامل سازمان منطقه آزاد قشم دور جديدي از فعاليت ها در قشم آغاز شده است که اميدواريم به آنچه که هدف گذاري شده دست پيدا کنيم .

تلاش فناوران پارک زيست فناوري خليج فارس قشم به بار نشست

در ادامه اين مراسم حميدرضا مومني مديرعامل منطقه آزاد قشم با اشاره به انجام رونمايي از محصولات جديد پارک زيست فناوري خليج فارس قشم افزود: يکي از اهداف مناطق آزاد تحقق اقتصاد مقاومتي و انتقال دانش فني است که اين موضوع در پارک زيست فناوري قشم به جد دنبال مي شود .

وي با بيان اينکه محصولات اين پارک با توجه به نياز روز جامعه تعرف شده است، خاطرنشان کرد، امروز يک تلاش ديگر به بار نشست و با توجه به شيوع ويروس کرونا محصولات دانش بنيان پارک زيست فناوري خليج فارس قشم در اين زمينه رونمايي شد .

به گفته مومني، مطالعات ساخت اين تجهيزات انجام و مجوز آن اخذ و در آينده به توليد انبوه خواهد رسيد .

مديرعامل منطقه آزاد قشم ادامه داد، در حال حاضر 12 شرکت فناور پارک زيست فناوري خليج فارس در زمينه انتقال فناوري فعاليت مي کنند که اميدواريم شاهد اقدامات شرکت هاي دانش بنيان در ماموريت هاي مختلف بويژه در حوزه انتقال فناوري به سرزمين اصلي باشيم .

استارتاپ ها موتور محرکه توسعه کشور هستند

در ادامه اين مراسم عليرضا نصري فرماندار قشم نيز به فعاليت شرکت هاي دانش بنيان و استارتاپ ها اشاره کرده و افزودند: استارتاپ ها در شرايط فعلي موتور محرک توسعه کشور هستند که بايد هر روز گسترش يافته و جهش توليد را به شکلي متفاوت محقق کنند.وي با اشاره به توليد محصولات دانش بنيان در قشم افزود: توليد اين تجهيزات قدم هاي خوبي است که امروز شاهد به بار نشستن آن هستيم.نصري افزود: ممکن است خيلي ها اعتقاد داشته باشند که حمايت مالي از شرکت هاي دانش بنيان در اولويت باشد اما معتقدم باور و توجه به اين شرکت ها مهمتر از بحث مالي است که بايد مورد توجه باشد.به گفته فرماندار قشم، اگر بخواهيم در کيفيت توليد موفق شويم، دانش بنيان ها مي توانند اين کار را به درستي انجام دهند ما نيز معتقديم بناي پارک زيست فناوري قشم بر جهش توليد در جزيره است .

تهديد کرونا را به فرصت تبديل کنيم

در ادامه اين مراسم شيخ زاده معاون فرهنگي اجتماعي و گردشگري منطقه آزاد قشم با اشاره به حمايت هاي مديرعامل اين منطقه از پارک زيست فناوري قشم افزود: براي اينکه پارک زيست فناوري قشم سرپا نگه داشته شود همکاري هاي خوبي با پارک زيست فناوري قشم شد .

وي در ادامه با اشاره به محصولات توليدي پارک قشم و رونمايي از آن، افزود: تهديد کرونا مي تواند يک فرصت باشد براي حمايت از فناوران و شرکتهاي دانش بنيان در جزيره .

خودکفايي در توليد محصولات ضد کرونايي

بهزادي رئيس مرکز بهداشت و درمان قشم نيز در اين مراسم به ارائه گزارشي از اقدامات انجام شده در حوزه مبارزه با کرونا پرداخت .

وي با بيان اينکه با گذشت حدود يک سال از شيوع ويروس کرونا در توليد تجهيزات خودکفا شده ايم، افزود: در ابتداي شيوع کرونا در کشور تمامي تجهيزات مربوط به کرونا وارداتي بود اما الان شاهد خودکفايي در همه بخش ها هستيم و اين نشان از عزم و اراده اي است که دانشمندان و فناوران کشورمان دارند.بهزادي افزود: شيوع کرونا نشان داد که ما مي توانيم در شرايط سخت وابسته به دانش خودمان باشيم و توليد کننده محصولات حوزه پزشکي باشيم .

رونمايي از شش مدل محصول ضد کرونايي شرکت دانش بنيان در قشم

در ادامه اين مراسم داود صاحبي عضو هيات مديره شرکت رايکا درمان پارسيان قشم با اشاره به ساخت تجهيزات مبارزه با ويروس کرونا افزود: در حال حاضر يک دستگاه ضدعفوني کننده پاششي بزرگ روزانه بين 50 تا 100 ليتر به محلول پايه الکل نياز دارد که با توجه به قيمت بالاي الکل مستلزم هزينه بالايي براي استفاده در مکان هاي عمومي و خانگي است .

وي با بيان اينکه واحد توسعه و تحقيق شرکت رايکا درمان پارسيان قشم از ابتداي شيوع ويروس کرونا تلاش براي توليد محصولات ايده آل را آغاز کرد، گفت: يکي از تاکيدات واحد توسعه و تحقيق اين شرکت، اقتصادي بودن محصول براي مصرف کننده و جلوگيري از ويروس هاي زنده در فضا بود که در نهايت با تلاش هاي انجام شده اين مهم به بار نشست و امروز شاهد رونمايي از تجهيزات پيشرفته مبارزه با ويروس کرونا با استفاده از اشعه ماوراء بنفش هستيم .

به گفته صاحبي، دستگاه ضدعفوني کننده سطوح توليدي اين شرکت به جاي محلول از اشعه امواج الکترومغناطيس استفاده مي کند .

وي در تشريح بيشتر اين محصول افزود: ميزان پاک کنندگي اين دستگاه به مراتب بالاتر از دستگاههاي معمولي پاششي است و تنوع تجهيزاتي آن ارزش توليد اين محصول را بيش از پيش کرده است .

عضو هيات مديره شرکت  دانش بنيان رايکا درمان پارسيان قشم ادامه داد، اين تجهيزات در 6 مدل ساخته شده اند که قادر به ضد عفوني کردن مايعات، فضاها، و سطوح هستند که مي تواند جلوي شيوع ويروس کرونا در اماکن عمومي را بگيرد .

ماسک عقيم کننده کرونا در راه است

 محمود حاجي بابايي يکي ديگر از اعضاي هيات مديره شرکت دانش بنيان رايکا درمان پارسيان قشم نيز با بيان اينکه شرکت ما بناي خود را بر اساس اختراعات و نوآوري قرار داده است، ادامه داد، در حال حاضر با توجه به اپيدمي کرونا بسياري از مشاغل دچار مشکل شدند و تيم تحقيقاتي ما با تغيير رويه و کمک به مهار کرونا آمد و در اين راستا به سمت توليد محصولات ضد کرونايي رفت .

وي افزود: بناي فعلي رايکا درمان پارسيان قشم مبتني بر اقتصاد کرونايي است و در اين زمينه اقدام به توليد محصولات ويروس کش و ماسک ديجيتال کرديم .

حاجي بابايي در تشريح جزئيات ماسک ديجيتال افزود: در اين ارتباط دو نوع ماسک در حال ساخت است که يک نوع آن براي استفاده مردم و نوع ديگر براي استفاده کادر درمان خواهد بود .

به گفته وي، ماسک مورد استفاده کادر درمان به دليل نوع  فعاليت در محيط و استفاده طولاني مدت متفاوت تر طراحي شده است .

عضو هيات مديره شرکت رايکا درمان پارسيان قشم ادامه داد، اين ماسک ها پس از برخورد باعث عقيم سازي ويروس ها مي شوند و عملا جلوي تکثير آنها گرفته مي شود .


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اجتماعی
شماره روزنامه: 3539
تاریخ :1399/09/11 ساعت 10:13:16
تعداد بازدید: 236
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی