گروه: سیاسی
شماره روزنامه:3514
تاریخ :1399/08/07 ساعت 09:45:09
تعداد بازدید: 303
مهلت دو هفته‌ای برای رفع نواقصات در اسکله بندرپل؛ مشکلات پل فراتر از اسکله است
email pdf word plus minus reset color
کاظم گلخنی ـ ندای هرمزگان

عکس اصلی خبر

قاضی خدابنده لو رئیس دادگستری شهرستان خمیر در جلسه کمیسیون تنظیم بازار شهرستان خمیر از مسوولان سازمان منطقه آزاد قشم خواسته سریعاً نسبت به ایمن سازی اسکله بندر پل اقدام کنند .

به گزارش رسیده وی در این جلسه از مسولین این سازمان خواسته، ظرف مدت دو هفته نسبت به ایمن‌سازی اسکله بندرپل اقدام کنند در غیر این صورت دستگاه قضایی برای حفظ حقوق عامه و جان مردم و همچنین جلوگیری از تکرار خطرات احتمالی به این مسئله ورود خواهد کرد .

رئیس دادگستری خمیر همچنین گفته؛ اگرچه ایجاد برخی زیرساخت ها زمانبر است اما اقداماتی از قبیل استقرار خودروهای امدادی ، نجات غریق ، طناب های مهاربند ، اختلاف شیب ها، لاین اضطراری و...می توان در زمان کوتاه برطرف کرد .

اما آنچه فراتر از مشکلات اسکله ی این بندر کوچک است محرومیت های زیرساختی این بندر کوچک است  بندر پل با جمعیت بیش از ۵ هزار نفر  با وجود ظرفیت های فراوان توسعه و گردشگری  همچنان از محرومیت رنج می برد و این بندر مهم توریستی هنوز از داشتن مراکز اقامتی گردشگر پسند، مراکز خرید و رفاهی محروم بوده  و تنها به داشتن چند مغازه و تعدادی دست فروش دلخوش است .

خانه های قدیمی ساخته شده از سنگ و ساروج همراه با بادگیر های زیبا که نمادی از خانه های سنتی و بومی این منطقه است، گنبدهای نمکی و سواحل بکر هر گردشگری را به خود جلب می کند اما ضعف مدیریت، بی برنامگی و امکانات کم باعث شده خیل گردشگرانی که برای رفتن به جزیره قشم از این بندر عبور می کنند عنایتی به این موهبت ننمایند و همین امر باعث غفلت از بافت سنتی و صنعت گردشگری بندر پل شده است

محرومیت و ضعف خدمات علاوه بر گردشگران پاسخگوی ساکنانش هم نبوده و اهالی برای دریافت کوچکترین امکانات مجبور به رفتن به بندرعباس یا بندر خمیر هستند .


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 3514
تاریخ :1399/08/07 ساعت 09:45:09
تعداد بازدید: 303
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی