گروه: ورزشی
شماره روزنامه:3542
تاریخ :1399/09/15 ساعت 11:12:13
تعداد بازدید: 827
12 سال است که عضو ثابت تیم ملی هستم
email pdf word plus minus reset color
هدیه کاظمی برای اولین بار در طول تاریخ قایقرانی کشور ، مدال نقره ماده کایاک یک نفره آسبا ، مدال نقره ی بزرگسالان آسیایی ۲۰۱۳ ، مدال طلای دونفره مسابقات آسیایی ۲۰۱۷ ، و 3 مدال طلای جهانی سال ۲۰۱۲ را برگردن آویخت

عکس اصلی خبر

شهناز خوش – ندای هرمزگان

هدیه کاظمی یکی از قهرمانان افتخار آفرین هرمزگان و کشور ، متولد 1373 ، کارشناس تربیت بدنی از دانشگان تهران ، دانشجوی کارشناسی ارشد رشته فیزیو لوژی ورزشی دانشگاه تهران دارای مدرک بین المللی مربیگری بدنسازی آکادمی ملی المپیک « بدنسازی در آب » و  مربیگری قایقرانی و شنا « کنز یو تیپینگ » می باشد. او در رشته کایاک فعالیت می کند و توانسته با تلاش مضاعفش از سال 1387 تا کنون به مدت 12 سال عضو ثابت تیم ملی باشد . این قهرمان پر افتخار هرمزگانی همیشه جزو اولین ها بوده و موفق شده برای نخستین بار در طول تاریخ  قایقرانی آب های آرام بانوان ایران در آسیا  « مدال نقره ماده کایاک یک نفره 500 متر» ، مدال نقره ی بزرگسالان آسیایی ۲۰۱۳، سه مدال طلای جهانی سال ۲۰۱۲ و مدال طلای دو نفره مسابقات آسیایی ۲۰۱۷ را گردن آویز خود کند و تمامی نگاه ها را معطوف تلاش ها ، شجاعت و افتخار آفرینی های خودش نماید. این قهرمان پر آوازه ملی کشور معتقد است ، وقتی آدم ها برای کاری زحماتی را متحمل می شوند به طور حتم مزد زحماتشو نو میگیرند که این امر بسیار لذت بخش است  چه برسد به  این که کاری را که  انجام داده اند برای اولین بار است که اتفاق می افتد. هدیه کاظمی قهرمانی تحصیل کرده و با اخلاق است که هنور پس از سال ها مرامم خود را حفظ کرده و برای پیشکسوتان احترام فوق العاده ای قایل می باشد که اخلاق مداری او باعث شده که پاروزنان استان هرمزگان و کشور از این قهرمان کوشا و ساعی الگوبرداری کنند. او هم اکنون در اردوی تیم ملی ست از این رو طی تماس تلفنی گفت و گوی صمیمانه ای را با وی انجام دادیم که از نظر خوانندگان عزیز می گذرد .

 لطفا خودتان را به طور کامل معرفی کنید ؟

هدیه کاظمی متولد 14 تیر 1373 ، کارشناس تربیت بدنی از دانشگاه تهران ، دانشجوی کارشناسی ارشد رشته فیزیو لوژی ورزشی دانشگاه تهران ، ، دارای مدرک بین المللی مربیگری بدنسازی آکادمی ملی المپیک «بدنسازی در آب»  ،  مربیگری قایقرانی و شنا « کنزیو تیپینگ» می باشم .

 از سوابق ورزشی خود بگوبید ؟

از سال 87 تا کنون به مدت 12 سال عضو تیم ملی قایقرانی هستم ،  ضمنا در رشته ورزشی قایقرانی «کایاک» فعالیت می کنم .

چه عناوینی را در مسابقات قهرمانی کشور و مسابقات برون مرزی کسب کرده اید ؟ ضمنا مربیان خود را هم در مقاطع مختلف نام ببرید ؟

عضویت در تیم ملی قایقرانی « کایاک » از سال 1388تا کنون .

تنها دارنده ی مدال نقره در مسابقات المپیک آسیایی جاکارتا 2018 .

دارنده ی یک مدال طلا,یک نقره و دو برنز در رده سنی بزرگسالان در مسابقات قهرمانی آسیا چین 2017 .

دارنده ی دو مدال نقره دراگون بوت در مسابقات آسیایی اندونزی 2015 .

شرکت در مسابقات المپیک آسیایی اینچِئون 2014 .

دارنده ی یک مدال نقره و یک مدال برنز در رده ی سنی بزرگسالان در مسابقات قهرمانی آسیا ازبکستان 2013 .

تنها دارنده ی سه مدال طلا رده سنی زیر 23سال در مسابقات تورنومنت جهانی بوخوم 2012 .

تنها دارنده ی مقام ششم و هفتم در مسابقات کاپ آزاد جهانی مسکو 2012 .

دارنده ی دو مدال طلا و یک مدال برنز در رده ی سنی جوانان در مسابقات آسیایی تهران  2011 .

بیش از 100مدال طلا,نقره و برنز در مسابقات قهرمانی کشور .

دارنده ی 5مدال طلا و یک مدال نقره در مسابقات شنای المپیاد دانشگاه های سراسری کشور .

قهرمان 6سال متوالی در مسابقات شنا و قایقرانی بنادر کشور .

ضمنا ، با توجه به سابقه ۱۲ساله ی حضور در تیم ملی طبیعتاً با مربی های زیادی کار کردم هم مربیان ایرانی هم مربیان خارجی که بعضی هاشون بسیار تاثیرگذار بودند و همیشه تاثیر مثبت شان در زندگی ورزشی و غیر ورزشی من احساس  می شود .

 شما نخستین مدال آور تاریخ  قایقرانی آب های آرام بانوان ایران  در آسیا « ماده کایاک یک نفره 500 متر» بودید که مدال نقره را بر گردن آویختید ، لطفاً در این باره توضیح دهید ؟  

 البته قبل از مدال بازی ها من توانسته بودم مدال های بین المللی دیگری را کسب کنم که آن ها هم  

برای اولین بار در تاریخ قایقرانی کشور اتفاق افتاده بود مثل مدال نقره ی بزرگسالان آسیایی ۲۰۱۳  مثل 3 مدال طلای جهانی سال ۲۰۱۲ یا مدال طلای دونفره مسابقات آسیایی ۲۰۱۷ ، به هرحال وقتی آدم ها برای کاری زحمت می کشند مزد زحمات شان را می گیرند که واقعا  لذت بخش است چه برسد به  این که بتوانی کاری را انجام بدهی که برای اولین بار اتفاق افتاده باشد .

 در چه بخش هایی پارو می زنید ؟

من در بخش آب های آرام رشته ی کایاک،که به قایق های تک نفره دونفره و چهارنفره تقسیم می شوند  پارو می زنم .

 در حال حاضر وضعیت هیات قایقرانی استان هرمزگان چگونه است ، آیا امکانات موجود جوابگوی قایقرانان می باشد ؟

برای استانی مثل هرمزگان با این  کرانه ی آبی و ورزشکاران جوان و با استعداد انتظار می رود که قطب قایقرانی کشور باشد و بیشترین تعداد ورزشکار ، مربی و داور در کشور را داشته  باشد اما متاسفانه این طور نیست.امیدوارم شرایطی فراهم بشود که رقابت جدی و سالمی بین ورزشکاران و مربیان این استان شکل بگیره چرا که رقابت سالم همیشه سازنده است .

 پتانسیل قایقرانی استان هرمزگان در چه سطحی ست ؟

این استان پتانسیل خوبی در زمینه قایقرانی داردبیشتر شهرستان ها و  استان های کشور با مشکل آب مواجه هستند اما سعی کردند حتی با یک حوضچه کوچک سهمی در قایقرانی کشور داشته باشند اما شهرستان ها و جزایر استان بدون این که به قابلیت های آنان توجه بشود بدون داشتن حتی یک نماینده در مسابقات استانی و کشوری کنار گذاشته شدند. جالبه که به ظاهر مسابقات استانی برگزار می شود اما هیچ نماینده ای از شهرستان ها در این مسابقات حضور ندارند. به هر حال آرزو می کنم شرایطی پیش بیاید که همه  ورزشکاران و مربیان بتوانند با انگیزه دور هم جمع بشوند و با بکارگیری همه توانایی های این  استان بهترین جایگاه قایقرانی کشور را به دست بیاورند .

پس از کسب قهرمانی های متوالی و افتخار آفرینی ها برای استان و کشور ، آیا مسوولین امتیازی را برای شما در نظر گرفتند یا این که شما از مسوولین تقاضایی داشتید ؟

بهتر است به این سوال جواب ندهم .

  در باره روند تمرینی خود توضیح دهید ،  أیا پروتکل های بهداشتی رعایت می شود ؟

بله.، به خاطر این که قایقرانی در فضای باز انجام می شود فاصله های اجتماعی  رعایت می گردد .

 این اواخر چالش هایی برای شما به وجود آمد که هنوز ادامه دارد لطفاً در این باره صحبت کنید ؟

نمیدونم منظورتون چه جور چالشی هست. اگر منظورتون عدم حضورم در اردوی اخیر  می باشد باید بگویم که به خاطر آسیبی که برای من پیش آمد مدارک پزشکی من باید توسط  هیات قایقرانی استان به کمیته فنی فدراسیون در زمان تعیین شده ارسال می شد که متاسفانه توسط خانم نایب ‌رییس با تاخیر ارسال شد و به موقع به دست کمیته فنی نرسید .

 آیا فدراسیون در مورد چالش های به وجود آمده اقدامی کرده است ؟

فدراسیون موظف به اقدامی در این مورد نیست کمیته فنی قوانین را از قبل اعلام کرده بود .

 چند پیست استاندارد در شهرستان های تابعه استان موجود است ؟

متاسفانه باید بگویم هیچ پیست استانداردی برای قایقرانی آب های آرام حتی در مرکز استان وجود ندارد .

 ورزش قایقرانی  در سال 99 چگونه بود ، شما به عنوان یک قهرمان ملی به عملکرد  رییس هیات از 1 تا 20 چه امتیازی  می دهید ؟

با نگاه کوتاه به نتایج مسابقات قهرمانی کشور می شود متوجه شد که هر ساله با کاهش ورزشکار « خانم ها ، آقایان » و مدال ها ی کسب شده در سطح کشوری روبرو هستیم.به نظر من امتیاز دادن به شخص رییس هیات خیلی کار حرفه ای نیست،چون یک هیات متشکل از افراد مختلف با توانایی ها و شرح وظایف گوناگون می باشند .

  به نظر شما اطاق فکر تا چه اندازه ای می تواند در پیشرفت برنامه های تدوینی هیات راه گشا باشد لطفا توضیح دهید ؟  

    این مورد دقیقا خلا موجود در هیات قایقرانی استان ماست. همیشه به کارگیری تجارب و توانایی های افراد مختلف باعث رشد و بقای یک سیستم مخصوصا از نوع ورزشی می شود و انحصاری بودنش هم آسیب زننده است.تعداد کم مربیان و ورزشکاران استان،خود گواه انحصاری بودن سیستم فنی  هیات است که امیدوارم جناب آقای رییسی به عنوان رئیس هیات کمک کنند تا تمام پتانسیل‌ های فنی و ورزشی استان به کار گرفته بشود  و همه علاقه مندان قایقرانی با تفکرات ورزشی بتوانند نقش و سهم موثری در قایقرانی این استان داشته باشند تا معنای واقعی خانواده ی قایقرانی  تحقق پیدا کند .

 نظرتان را در باره مربیان قایقرانی استان بیان کنید ضمن این که چند بار به اردو ی تیم ملی دعوت شدید ؟

متاسفانه انحصاری شدن قایقرانی  باعث شده که مربیان استان نسبت به کار خود دلسرد بشوند .

اکنون هیچ کدام از شهرستان ها مربی و ورزشکار فعال « لااقل در رشته آب های آرام » ندارند .

من از سال ۸۷تا کنون عضو ثابت اردوهای تیم ملی هستم یعنی تقریبا چیزی حدود ۱۵۰بار به اردوها ی تیم ملی دعوت شده ام .

  لطفا بفرمائید در چه مسافت و کلاس هایی در مسابقات شرکت می کنید ؟  

ما  در اردو ها برای همه ی مسافت های مسابقات خودمان را  آماده نگه می داریم.و نهایتا نزدیک مسابقات با توجه به نظر سرمربی تیم برای مسافت های متفاوتی ارنج می گیریم .اما بطور کل من معمولا ت در  مسابقات مسافت ۵۰۰ متر تک نفره را پارو می زنم اما  در مسافت های دیگر هم مدال بین المللی دارم .

 مدعیان شما در مسابقات ، از کدام کشور ها هستند ؟   

در مسابقات آسیایی در سال های اول کشورها ی چین،ازبکستان و قزاقستان رقبای اصلی ما بودند اما اخیرا ورزشکاران کره جنوبی ، سنگاپور و حتی اندونزی پیشرفت خوبی داشته اند .

   و اما سخن پایانی ؟

در پایان امیدوارم با توجه ویژه مسوولان ، قایقرانی استان پیشرفت داشته باشد و شرایط تمرین و مسابقات برای ورزشکاران شهرستان های استان هم فراهم بشود تا بتوانیم در سال ها ی آتی شاهد موفقیت های هر چه بیشتر قایقرانی استان باشیم .

ضمنا از مدیر مسوول ، سردبیر و گروه ورزشی روزنامه ندای هرمزگان هم سپاسگزارم.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: ورزشی
شماره روزنامه: 3542
تاریخ :1399/09/15 ساعت 11:12:13
تعداد بازدید: 827
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی