گروه: ورزشی
شماره روزنامه:3526
تاریخ :1399/08/24 ساعت 15:03:40
تعداد بازدید: 662
مقام چهارمی رقابت های جهانی برزیل را به خود اختصاص دادم
email pdf word plus minus reset color
در مسابقات انتخاب تیم ملی در مجموع ۴ مدال طلا ،۲نقره و 2 برنز و رقابت استعداد های برتر المپیاد هم 1نشان طلا ، ۲ نقره و ۲ برنز را گردن آویز خود کردم

عکس اصلی خبر

شهناز خوش – ندای هرمزگان

امیر حسین چرزه 14 ساله  متولد شهرستان بندرعباس و قهرمان تالو کشور و نفر چهارم جهان است که این رشته ورزشی را زیر نظر استاد علیرضا بهرمن ریاست هیات ووشو استان هرمزگان که خود یکی از قهرمانان ، داوران بین المللی و مربی تیم ملی ووشو جمهوری اسلامی ایران است آغاز کرد و به سبب استعداد وافرش در مدت 2 سال عناوین قهرمانی کشور را کسب و به عضویت تیم ملی تالو کشور در آمد. این قهرمان افتخار آفرین هرمزگانی علیرغم نوجوانی اش از منش پهلوانی و اخلاق نیکویی برخوردار می باشد ، او می گوید تمامی ورزش کاران رده های سنی مختلف از معرفت و منش مردانگی استاد علی بهرمن این مسوول ارزشی استان هرمزگان الگو برداری می کنند. امیر حسین چرزه  ۳۵ دوره قهرمان استان شده و درسال های 96  ۹۷ ۹۸ بر روی  سکوی قهرمانی کشور ایستاده و مقام نخست مسابقات بین المللی یادواره شهدا درسال  ۹۷ را هم از آن خود کرده است از این رو گپ و گفتی را با او انجام دادیم که به نظر خوانندگان عزیز می رسد .

 لطفا خودتان را به طور کامل معرفی کنید ؟

امیرحسین چرزه  متولد بندر عباس ساکن شهرک امام رضا «ع» هستم و در کلاس نهم مدرسه عابدینی تحصیل می کنم .

 از سوابق ورزشی خود بگوبید ؟

۸  سال است که زیر نظر استاد علیرضا بهرمن در رشته ورزشی ووشو فعالیت می کنم و دارای دان ۲ می باشم و در این راستا  ۳۵ بار مقام قهرمانی مسابقات مختلف استان را کسب کردم ضمن این که درسال ۹۶ ،۹۷ و ۹۸ مقام های قهرمانی کشور و مقام اول مسابقات بین المللی یادواره شهدا درسال  ۹۷ را نیز به خود اختصاص دادم .

چه عناوینی را در مسابقات قهرمانی کشور و مسابقات برون مرزی کسب کرده اید ؟ ضمنا مربیان خود را هم در مقاطع مختلف نام ببرید ؟

در مسابقات انتخاب تیم ملی  در مجموع ۴ مدال طلا ،۲نقره و 2  برنز و رقابت استعداد های برتر المپیاد هم۱مدال طلا ، ۲ نقره و ۲ برنز را از آن خود کردم  ضمن این که در مسابقات بین المللی نیز ۲ نشان طلا و ۱برنز را بر گردن آویختم و مقام چهارمی رقابت های جهانی برزیل را هم به خود اختصاص دادم. ناگفته نماند

مربیان من  اساتید علیرضا بهرمن ، فرشاد عربی و محمد سلیمان پور بودند .

  آیا وسایل کمک آموزشی جوابگوی ووشو کاران می باشد؟  

بله ، استاد بهرمن رییس هیات ووشو استان هرمزگان با تلاش بسیار تمام و سایل کمک آموزشی را تهیه کرده تا در اختیار ووشو کاران قرار گیرد .

 در مسابقات جهانی برزیل چه مقامی را کسب کردید؟

بعد از این که مقام قهرمانی ووشو کشور را کسب کردم به اردوی تیم ملی دعوت و بعد از خاتمه اردو با نظر کادر فنی لباس مقدس تیم ملی ووشو کشورمان را بر تن کردم و به مسابقات جهانی برزیل اعزام شدم و در آن آوردگاه عنوان چهارمی جهان را کسب کردم .

 چند دوره به تیم ملی دعوت شدید؟ ضمنا مربیان خود در تیم ملی را نام ببرید ؟

  ۲  دوره به تیم ملی دعوت شدم و مربیانم در تیم ملی اساتید علیرضا بهرمن و فرشاد عربی بودند .

حریفان مطرح و قدر شما از ووشو کاران کدام کشور ها می باشند؟

حریفان قدر من از کشور های چین ، ژاپن و سنگاپور می باشند .

 در حال حاضر وضعیت هیات ووشو چگونه است لطفا توضیح دهید؟

همانگونه که عرض کردم استاد علیرضا بهرمن یکی از مسوولین پرتلاش هیات های ورزشی استان هرمزگان می باشد که جهت تمرینات ووشو کاران از هیچ کوششی دریغ نمی کند و در حال حاضر هم با کمک دیگر مسوولین هیات وضعیت بسیار خوب است که این مهم سبب پیشرفت گردیده است .

 در باره روند تمرینی خود توضیحاتی را بیان کنید،  آیا پروتکل های بهداشتی رعایت می شود ؟

از مسوولین هیات تقاضا می کنم برنامه ای را در این باره تدوین کنند ، نمی توانیم منتظر بمانیم تا کرونا برود باید مسوولین ورزش استان و هیات فکری در این باره بنمایند تا ووشو کاران با رعایت تمام پروتکل های بهداشتی تمرینات خود را انجام می دهند در غیر این صورت  قهرمانان آمادگی خودشان را از دست می دهند .

 چگونه به این رشته پرتحرک علاقه مند شدید ضمنا از ابتدا تا کنون تحت نطر کدام مربی آموزش دیدید ؟

با دیدن قهرمانانی مانند محمد امین عسکری ، محمد سلیمان پور ، محمد امین تیموری در سالن ورزشی ووشو به این رشته پر تحرک و جذاب علاقمند شدم ضمنا از ابتدا تا کنون زیر نظر استاد علیرضا بهرمن و سلیمان پور فعالیت می کنم .

نظرتان را در باره  مربیان هیات و مشکلات شان  بفرمایید؟

مسوولین هیات ووشو و مربیان زحمات بسیاری را برای پیشرفت ورشکاران متحمل می شوند و مسوولین ارشد استان نیز بایدبه هر نحوی که مقتضی است از آنان حمایت و مشکلات شان را برطرف نمایند .

رشته ورزشی ووشو استان در سال 98 چگونه بود ، شما به عنوان یک قهرمان ملی به عملکرد رییس هیات از 1 تا 20 چه امتیازی  می دهید ؟  

ورزش ووشو استان هرمزگان در سال 1398 رونق چشمگیری داشت ، تمام تیم های ووشو بانوان و آقایان به مسابقات اعزام شدند و برای هرمزگان افتخار آفرینی کردند و موارد دیگر ، از این رو من به عملکرد رییس هیات ووشو استان امتیاز 20 را می دهم .

 به نظر شما اطاق فکر تا چه اندازه  می تواند در پیشرفت برنامه های تدوینی هیات راه گشا باشد لطفا توضیح دهید ؟  

افرادی که برای این اتاق انتخاب می شوند افرادی هستند که از فکر تو و طراحی های جامعی بر خوردارند که می توانند بازوی مدیران باشند از این رو  اتاق فکر می تواند در پیشرفت برنامه های تدوینی هیات راه گشا باشد .

چه پیشنهادی برای توسعه ورزش استان دارید ؟                                 

توسعه و پیشرفت ورزش استان به غوامل متعددی از جمله برگزاری کلاس های آموزشی ، استفاده از مربیان کار بلد و به روز ، برگزاری مسابقات ، حمایت از دست اندر کاران و ورزشکاران و ... بستگی دارد .

 در حال حاضر در کدام باشگاه بندرعباس تمرین می کنید ؟

در سالن اختصاصی ووشو  « سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی » تمرین می کنم .

 در باره مشکلات زیر ساختی مانند سالن استاندارد توضیحاتی را بیان کنید ؟                                                                                                                                       

با تلاش مسوولین ورزش استان و رییس هیات مشکلات زیر ساختی نداریم .

 و اما سخن  پایانی ؟                                                

در وهله اول از استاد علیرضا بهرمن مربی ام که زحمات بسیاری را جهت پیشرفت من تا این سطح متحمل شد همچنین دیگر مربیان تشکر ویژه ای می نمایم ضمن این که از پدر و مادرم که حمایت بسیاری را از من نمودند هم سپاسگزاری می کنم و از مدیر مسوول ، سر دبیر و گروه ورزشی روزنامه ندای هرمزگان نیز ممنونم.up email pdf word plus minus reset color
گروه: ورزشی
شماره روزنامه: 3526
تاریخ :1399/08/24 ساعت 15:03:40
تعداد بازدید: 662
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی