گروه: ورزشی
شماره روزنامه:3520
تاریخ :1399/08/18 ساعت 08:36:02
تعداد بازدید: 980
در سال 82 بر سکوی مسابقات تیراندازی جوانان کشور ایستادم
email pdf word plus minus reset color
مقام نخست مسابقات بین المللی رشته های ورزشی تیراندازی و کشتی 22 بهمن را کسب کردم

عکس اصلی خبر

شهناز خوش - ندای هرمزگان

فرزان قاراگزلیان متولد 1361 متاهل و دارای یک فرزند به نام آریا ، دارای مدرک تحصیلی فوق دیپلم مدیریت خدمات بندری و درحال حاضر هم دانشجوی مقطع کارشناسی رشته علوم و مهندسی محیط زیست است. او در دو رشته ورزشی کشتی و تیراندازی به اهداف ثابت فعالیت می کرده که در هر دو رشته عناوین قابل توجهی را کسب کرده ضمن این که چند بار به اردو های تیم ملی دعوت شده و مقام نخست مسابقات بین المللی تیراندازی در بندر عباس و مقام اول مسابقات کشتی جام 22 بهمن گرامیداشت دهه مبارک فجر سال 1377 با حضور تیم های مطرح کشتی کشور و قهرمانی مسابقات کشتی نوجوانان استان در سال 1378 را هم در کارنامه ورزشی اش یه ثبت رسانده است . این مدیر برنامه ریز در کار های اجرایی هیات ها نیز تجربه ای گران یها دارد. او اولین مربی درجه 2 تیراندازی استان هرمزگان است ضمن این که داور درجه 3 تیراندازی هم می باشد. این قهرمان ساعی و کوشا مربی کار آزموده ای بود که علیرغم جوانی اش شاگردان بسیاری را به قهرمانی رساند تا جایی که به اردوی تیم ملی دعوت شدند و عناوین مسابقات قهرمانی کشور را هم کسب کردند. اکثر ورزشکارن به واسطه اخلاق خوب و منش پهلوانی فرزان قاراگزلیان از او الگو برداری می کنند از این رو گفتگویی را با وی انجام دادیم که به استحضار خوانندگان عزیز می رسد .

 لطفا خودتان را به طور کامل معرفی کنید ؟

فرزان قاراگزلیان متولد ۱۳۶۱.۰۱.۱۹ دارای مدرک تحصیلی فوق دیپلم مدیریت خدمات بندری و درحال حاضر هم دانشجوی مقطع کارشناسی رشته علوم و مهندسی محیط زیست می باشم .

 از سوابق ورزشی خود بگوبید ؟

از سال ۱۳۷۲ به سبب این که پدرم قهرمان کشتی کشور ، ارتش و مربی کشتی استان هرمزگان بود ورزش کشتی را زیر نظر پدر بزرگوارم استاد محمد قاراگزلیان شروع کردم و پس از چندسال فعالیت در این رشته سال 1380 به رشته تیراندازی با تفنگ بادی روی آوردم  ضمنا مربیان من در این عرصه اساتید محسن اسماعیلیان، محمدعلی فریدونی و کیومرث خسروانی بودند و مقام های مهمی که در رشته تیراندازی موفق به کسب آن ها شدم مقام سوم انفرادی مسابقات قهرمانی جوانان کشور سال ۸۲ در رشته تفنگ بادی ۱۰متر، مقام اول انفرادی مسابقات بین المللی جام خلیج فارس رشته تفنگ بادی سال ۸۴ در بتدر عباس ، مقام پنجم انفرادی مسابقات بین المللی جام خلیج فارس در سال ۸۵، مقام سوم تیمی لیگ دسته سه کشور سال ۸۷، دو دوره دعوت به اردوی تیم ملی و چندین دوره مقام نخست استانی ، کسب عناوین متعدد در مسابقات کشتی قهرمانی استان و مقام اول مسابقات کشتی جام 22 بهمن گرامیداشت دهه مبارک فجر در سال 77 را در کارنامه ورزشی خود دارم .

 آیا در کلاس های مربیگری و داوری شرکت کرده اید ضمنا بفرمایید در چه تیم هایی مربیگری کرده اید ؟

بله ، در حال حاضر دارای مدارک مربیگری درجه ۲ رشته تفنگ و تپانچه بادی و داوری درجه ۳ می باشم ضمن این که چند دوره مربی تیم منتخب تیراندازی استان ، مربی تیم تیراندازی دانشگاه هرمزگان ، مربی تیم تیراندازی یگان ویژه پاسداران انتظامی استان هرمزگان ، مربی تیم تیر اندازی جانبازان و ایثارگران و مربی تیم تیراندازی المپیاد ورزشی ایرانیان بوده ام .

 چند دوره به تیم ملی دعوت شدید  ضمنا مربیان خود در رشته های کشتی و تیراندازی را نام ببرید ؟

دو دوره به اردوی تیم ملی تیراندازی دعوت شده ام و مربیان من از ابتدا در رشته کشتی آزاد استاد محمد قاراگزلیان پدر عزیزم  ، در تیراندازی اساتید محسن اسماعیلیان، محمدعلی فریدونی ، کیومرث خسروانی و در رشته بدنسازی مرحوم استاد سهیل خالدی و استاد حمیدرضا محمدی، بودند .

 شما در هیات  تیراندازی استان هرمزگان چه سمتی داشتید ؟  

من سمت های گوناگونی را در هیات تیراندازی استان به عهده داشته ام و در کمیته های مربیان،داوران و مسابقات استان در سال های مختلف انجام وظیفه نموده ام  ضمن این که در هیات تیراندازی شهرستان بندرعباس در زمان ریاست آقای حمیدرضا محمدی به مدت دو سال به عنوان دبیر هیات خدمت کردم .

 آیا شاگردانی را که آموزش داده اید موفق به کسب مقام در سطح کشور شده اند لطفا نام ببرید ؟

بله ، کسب مقام سوم تیمی تپانچه دانشجویان هفتمین دوره المپیاد ورزشی دانشجویان و موسسات عالی کشور در سال ۸۳ در دانشگاه صنعتی اصفهان توسط منصور صمدی و شازدی صفری، کسب مقام پنجم انفرادی جوانان کشور توسط رضا نژاد ایرانپور و دعوت او به دو دوره اردوی تیم ملی جوانان کشور .

 چه پیشنهادی برای توسعه ورزش استان دارید ؟

توسعه ورزش در استان هرمزگان زمانی ممکن خواهد شد که مسوولین دست در دست متخصصین بگذارند ولی متاسفانه در طول سالیان اخیر ما شاهد بوده ایم که افراد متخصص در هیات های ورزشی به راحتی کنار گذاشته می شوند و افراد بی تخصص و کم دانش جایگزین آن ها می گردند که این روند فقط به ورزش استان آسیب می رساند و سود دیگری ندارد .

 در حال حاضر در کدام هیات ورزشی استان فعالیت دارید ؟

در حال حاضر من به عنوان مسوول روابط عمومی هیات جودو استان و مسوول روابط عمومی هیات ورزش کارگری هرمزگان فعالیت می کنم و در کمیته بولس و پتانک استان و انجمن بولینگ و بیلیارد و بولس کارگری هرمزگان نیز دبیر هیات هستم .

 شما به عنوان یکی از مربیان و قهرمانان استان هرمزگان و کشور  عملکرد روسای هیات هایی که با آنان همکاری می کنید را چگونه ارزیابی می نمایید؟   

اجازه بدید به عنوان یک مربی و قهرمان ملی ابتدا نظرم را در خصوص رشته ورزشی خودم تیراندازی بگویم ، عملکرد هیات تیراندازی استان متاسفانه به نحوی شده که قهرمانان و پیشکسوتان سنوات گذشته به دلیل کم توجهی مدیران و بی میلی مسوولین هیات جهت همکاری با آنان کنار گذاشته شده اند و علیرغم داشتن سرمایه های انسانی با داشتن بالاترین رزومه های تخصصی هیچ سمتی به آنان در هیات داده نمی شود و افراد کم تخصص و کم تجربه را در سمت های کلیدی قرار داده اند ، من عملکرد هیات تیراندازی را بسیار ضعیف ارزیابی می کنم، ضمن این که بنده به عنوان مسوول روابط عمومی در هیات جودو فعالیت می نمایم و از نزدیک در جریان عملکرد هیات هستم و شاهد برگزاری دوره های آموزشی،دانش افزایی،برگزاری دوره های داوری و مربیگری با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی،تعداد داوران و مربیان فعال و نیز تعداد هیات های جودو فعال در شهرستان ها،تشکیل بانک اطلاعاتی ورزشکاران و استفاده از برنامه های علمی و آموزشی،پایگاه اطلاع رسانی و ارتباط نزدیک با رسانه ها و فدراسیون جودو جمهوری اسلامی ایران می باشم از این رو عملکرد این هیات را بسیار قوی و عالی ارزیابی می کنم،در رشته بولس و پتانک هم با توجه به این که این رشته به تازه گی توسط آقای عماد کریمی وارد استان شده و شناخت مسوولین از این رشته بسیار کم بود آقای کریمی اقدامات موثری در برگزاری مسابقات،تربیت داوران و مربیان این رشته،شرکت در مسابقات رسمی و مجازی ،تشکیل پایگاه اطلاع رسانی،برگزاری برنامه های فرهنگی با رعایت کامل پروتکل ها بهداشتی،ارتباط عالی با رسانه ها و فدراسیون انجام داد و بنده این رشته را نیز موفق و فعال و منسجم ارزیابی می نمایم و در آخر هیات ورزش کارگری استان هم با توجه به گستردگی فعالیت ها و انجمن ها در زمینه توسعه نیروی انسانی،توسعه قهرمانی،توسعه فرهنگی و تربیتی و فعال نمودن انجمن ها و پیاده سازی برنامه های فدراسیون از جمله پویش دوشنبه های ورزش و کار و ارتباط نزدیک با فدراسیون اقدامات موثری انجام داده که این هیات را هم موفق ارزیابی می کنم .

 به نظر شما اتاق فکر چه نقشی می تواند در پیشرفت برنامه های تدوینی هیات ها ایفا کند ؟                                                                                                                                                 به نظر من اتاق فکر می تواند بازوی مشورتی بسیار موثری برای مدیران باشد، ‌در اتاق فکر افرادی که پتانسیل تحقیقاتی لازم را داشته و از خلاقیت و نوآوری نیز برخوردار باشند می توانند با ایده ها و اندیشه های خود مدیران اجرایی را در اتخاذ تصمیمات مناسب یاری دهند و مسیر پیشرفت هیات های ورزشی را هموار نمایند .

  و اما سخن پایانی ؟  

من با استناد به آیین نامه هیات های ورزشی می خواستم یادآور شوم هیات های ورزشی تشکیلاتی هستند.

که به منظور فراهم نمودن زمینه مساعد در جهت گسترش رشته های ورزشی مربوطه و ایجاد انگیزه و نیز جذب آحاد مردم به امر ورزش و کشف استعدادها و بالا بردن سطح مهارت های ورزشی بر اساس اصول و مبانی پیش بینی شده در اهداف وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون ذیربط ایجاد شده است،مسوولین هیات ها باید در نظر داشته باشند اگر در انتخابات مجمع نمایندگانی به آن ها رای ندادند و یا به دلایلی با آنان مخالف بودند نباید کنار گذاشته شوند و از بکار گیری افراد متخصص مخالف با سیاست های اجرا ای خود هراسی نداشته

باشند و این را هم در نظر بگیرند که مدت زمان مسوولیت ریاست آن ها در هیات محدود می باشد  و در نهایت اگر کوتاهی انجام شود و فقط از افراد موافق با خود استفاده نمایند و منتقدین متخصص را فقط به دلیل این که با برنامه های آنان مخالف هستند کنار بگذارند

 و در کمیته های تخصصی جایگاه در خور شأن به آن ها سپرده نشود جز حق الناس ، قضاوت آیندگان و سیاه کردن رزومه کاری خود ارمغانی بدست نمی‌آورند.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: ورزشی
شماره روزنامه: 3520
تاریخ :1399/08/18 ساعت 08:36:02
تعداد بازدید: 980
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی