گروه: اجتماعی
شماره روزنامه:3548
تاریخ :1399/09/22 ساعت 09:34:21
تعداد بازدید: 752
سلاخان الاغ، کباب شدند/گوشت ها در بازار توزیع نشده است
email pdf word plus minus reset color
با گرانتر شدن گوشت گاووگوسفندی و مرغ، ملت همیشه در صحنه احتکار و تقلب، فعالتر شده و انواع جنس تقلبی و غیر بهداشتی خود را به بازار روانه کرده به خورد خلق الله میدهند.

عکس اصلی خبر

مرضیه دشتی_ ندای هرمزگان

 نمونه اخیر و تازه آن در هرمزگان  شکار الاغ درمناطق کوهستانی شمال بندرعباس است که توسط نیروی انتظامی  قبل از رسیدن گوشت ها  به بازار، کشف و عاملان آن دستگیر شدند. در همین راستا  فرمانده انتظامی شهرستان بندرعباس که خبر دستگیری شکارچیان را به خبرنگاران اعلام می کرد گفت: دو از نفر شکارچی غیرمجاز که اقدام به شکار الاغ در منطقه سیاهو و تنگ زاغ بندرعباس کرده  بودند و قصد داشتند گوشت آن را به فروش برسانند، دستگیر شدند .

سرهنگ تیمور دولتیاری در نحوه چگونگی دستگیری شکارچیان یاد شده افزود:عوامل گشت پاسگاه قطب آباد درحین گشت زنی در محور تونل تنگه زاغ بندرعباس،  به دو نفر که اسلحه ساچمه زنی به همراه داشتند مشکوک می شوند  و پیگیری موضوع را در دستور کار خود قرار می دهند .

وی همچنین گفت:   مأموران با نزدیک شدن به این افراد مشاهده می کنند که نامبردگان در حال سلاخی و پوست کندن یک رأس الاغ هستند که با همکاری عوامل بسیج روستای گهره و چامکهو، متهمان را دستگیر و یک دستگاه خودرو پژو 405 متعلق به آنان  را توقیف و در بازرسی بیشتر یک قبضه سلاح شکاری ساچمه زنی غیرمجازنیز که به همراه داشتند، کشف

 شد.فرمانده انتظامی بندرعباس با ناکید بر اینکه بنا به گفته متهمان ،خوشبختانه  موفق به توزیع گوشت الاغ نشده اند، تصریح کرد: با توجه به اهمیت موضوع و احتمال به خطر افتادن سلامت شهروندان، تحقیق  و بازجویی از متهمان در این زمینه به صورت ویژه در دستور کار مأموران قرار دارد .

دکتر مصطفی فخرآبادی در پاسخ به این سئوال خبرنگار ندای هرمزگان که آیا با توجه به نحوه کشتارالاغ مذکور، توسط شکار چیان ،گوشت الاغ سلاخی شده، جهت تشخیص سلامت گوشتها به آنها تحویل داده شده است یانه؟،گفت:تاکنون هیچگونه گوشت سلاخی شده الاغ و یا پرونده ای در این زمنیه به اداره دامپزشکی بندرعباس تحویل داده نشده است .

 رییس اداره دامپزشکی شهرستان بندرعباس در این گفتگو،خبر از پیگیری حقوقی در خصوص سلاخی گوشت الاغ در شهرستان داد وگفت: به محض اینکه پرونده ای ارجاع داده شود، شکایت خود را اعلام خواهیم کرد.وی خاطرنشان کرد: این شکایت به منظور سلاخی غیرمجاز گوشت الاغ در محیط کاملا غیربهداشتی خواهد

 بود.رییس اداره دامپزشکی شهرستان بندرعباس بیان کرد: همچنین طی اعلام گزارش های پلیس، تاکنون گوشت های سلاخی شده این حیوان جایی به فروش نرسیده و توزیع نشده است .

گفتنی است در منطقه ای که شکارچیان اقدام به شکار الاغ کرده اند، محلی است که سالها پیش ساکنان روستاهای همجوار منطقه، الاغ های خود را به علت نا توانی در تعلیف آنها یا داشتن خودرو وانت که وجود الاغ را در خانه غیر انتفاع می نمود، رها کرده اند و هم اکنون آنان خود را با گذشت سالها، با محیط سازگار کرده، بصورت نیمه وحشی در محیط زندگی و تولید مثل می کنند .

به نحوی که زنده گیری و دست یافتن به آنها خیلی سخت است و از همین رو شکارچیان اقدام به شکار آنها با دست بردن به اسلحه می کنند و تا کنون تمام مواردی که بدست آمده، خران منطقه از طریق شکار غیر مجاز با اسلحه شکاری،کشته و سلاخی شده اند.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اجتماعی
شماره روزنامه: 3548
تاریخ :1399/09/22 ساعت 09:34:21
تعداد بازدید: 752
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی