گروه: اجتماعی
شماره روزنامه:3548
تاریخ :1399/09/22 ساعت 09:38:53
تعداد بازدید: 649
معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری: پیگیر محرومیت زدایی در شرق جاسک هستیم
email pdf word plus minus reset color
معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری در سفر به منطقه نوگین و گیشدان جاسک تاکید کرد: پیگیری محرومیت زدایی در شرق جاسک هستیم.

عکس اصلی خبر

مرضیه دشتی – ندای هرمزگان

به گزارش خبرنگار ندای هرمزگان، محمد امید در این بازدید افزود: ضرورت ایجاد راه ارتباطی مناسب در منطقه شرق جاسک، اتمام عملیات ساخت یک هزار خانه بهداشت و مرکز جامع سلامت روستایی تا پایان‌ دولت، احداث خانه بهداشت روستایی و یک فضای آموزشی در نوگین و گیشدان در دستور کار قرار دارد .

وی با اشاره به اینکه مشکلات مردم این منطقه باید رفع شود بیان داشت: در حوزه معاونت توسعه روستایی همه تلاش خود را برای کاهش محرومیت‌های این منطقه بکار خواهیم برد .

معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری اظهار داشت: مشکل راه ارتباطی به عنوان یکی از معضلات اساسی 18 روستای منطقه شرق جاسک به شمار می رود که برای تصمیم گیری در خصوص آن نمی توان پشت تریبون تصمیم گرفت زیرا مسئله ای استراتژیک است .

امید خاطرنشان کرد: برای توسعه منطقه نوگین و گیشدان جاسک، همه جوانب آن باید سنجیده شود اما به‌ طور قطع، ایجاد راه ارتباطی مناسب یکی ازضروریات این منطقه است .

وی تصریح کرد: با توجه به کمبود خانه بهداشت در روستاهای شرق جاسک، عملیات احداث یک‌هزار خانه بهداشت و مرکز جامع سلامت روستایی تا پایان دولت به اتمام می رسد .

معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری اذعان کرد: منابع اعتباری احداث این مراکز با همکاری استانداری‌های سراسر کشور و مجمع خیران سلامت از طریق منابع مالی معاونت توسعه روستایی تأمین می شود .

امید ادامه داد: توسعه ارتباطات روستایی که آموزش هم در مقطع فعلی با آن گره خورده است، بسیار اهمیت دارد و معاونت توسعه روستایی در این زمینه، پیگیری های لازم را به عنوان یک مسئله دارای ضرورت انجام خواهد داد .

وی اضافه کرد: ایجاد اشتغال برای جوانان این منطقه با اعطای تسهیلات ارزان قیمت صورت می گیرد و اعتبارات مربوط به طرح های مهم بخش کشاورزی، دامداری و آبخیزداری، خارج از منابعی که تا کنون به استان تعلق گرفته تخصیص داده می شود .

این مسئول عنوان کرد: این منطقه با استعدادهای خوبی که دارد، نباید لقب محرومترین منطقه کشور را به یدک بکشد و مشکلات آن به عنوان یکی از رسالت ها و مسئولیت های معاونت توسعه روستایی مورد پیگیری قرار می‌گیرد و جمعیت نزدیک به دوهزارنفری این منطقه مورد حمایت ویژه قرار خواهند گرفت .

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان نیز با بیان اینکه روستائیان این منطقه تمایل زیادی برای ماندگاری دارند گفت: طرح استانی محرومیت زدایی منطقه شرق جاسک به مانند طرح محرومیت زدایی بشاگرد و کوشا احمدی با جدیت در دستور کار قرار داد و سفر امروز معاونت توسعه روستایی و مشاور معاون اول رییس جمهور در همین راستا انجام شده است .

رضا مدرس خاطرنشان کرد: توسعه 18روستای منطقه نوگین و گیشدان با رویکرد بهره گیری از اعتبارات منطقه مکران و معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری در حال پیگیری و تحقق است .

در این بازدید، مشکلات مربوط به راه ارتباطی، حوزه بهداشت ودرمان، توسعه فضاهای آموزشی، ارتقاء ارتباطات سیار و توسعه اشتغال روستایی به عنوان مهمترین مطالبات مردم 18 روستای منطقه نوبند و گیشدان در شرق جاسک مورد بررسی قرار گرفت.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اجتماعی
شماره روزنامه: 3548
تاریخ :1399/09/22 ساعت 09:38:53
تعداد بازدید: 649
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی