گروه: سیاسی
شماره روزنامه:3535
تاریخ :1399/09/06 ساعت 15:11:56
تعداد بازدید: 682
رييس نمايندگي وزارت امورخارجه در بندرعباس: شهر بندرعباس و نينگبو چين خواهرخوانده ميشوند
email pdf word plus minus reset color
رييس نمايندگي وزارت امورخارجه در بندرعباس گفت: موضوع خواهرخواندگي بين شهر بندرعباس مرکز هرمزگان و نينگبو چين در دستورکار سرکنسولگري جهموري اسلامي ايران در شانگهاي قراردارد.

عکس اصلی خبر

سعيد شعبان روز سه شنبه با اعلام اين خبر به رسانهها افزود: قرار است در سال2021 و به مناسبت پنجاهمين ساالگرد برقراري روابط سياسي بين 2 کشور ايران و چين اين طرح خواهرخواندگي منعقد شود.وي ضمن تاکيد بر توسعه روابط تجاري خارجي استان هرمزگان بيان داشت: اولويت نمايندگي وزارت امورخارجه در بندرعباس توسعهي روابط با کشورهاي هدف همچون چين بوده و در اين راستا تلاشهاي زيادي صورت گرفته است.رييس نمايندگي وزارت امورخارجه در بندرعباس اظهارداشت: بدنبال ديدارهاي دوره اي و ديپلماتيک سرکنسول جمهوري اسلامي ايران در شانگهاي با مقامهاي چيني در شهريور امسال، بنا بر درخواست اين نمايندگي  در سفري که به استان ججيانگ و شهر بندري نينگبو داشته، خواستار توسعه همکاري هاي مشترک استاني ميان شهرهاي بندرعباس و نينگبو هستيم که مورد استقبال طرف چيني قرار گرفته است. شعبان ادامه داد: بدليل شيوع ويروس کرونا در جهان و اعمال محدوديتهاي سفر در بيشتر کشورها، تمامي  نشستها به صورت غيرحضوري و مجازي برگزار ميگردد.وي اظهار داشت: روز گذشته نشست انلاين با حضور اعضاي اتاق بازرگاني،صنايع،معادن و کشاورزي بندرعباس، رييس اتاق مشترک ايران و چين و اعضاي شوراي توسعه روابط خارجي چين در نينگبو برگزار و موضوع هاي مهمي از جمله توسعه روابط دريايي و صادرات محصولات دريايي مورد تاکيد قرار گرفت. رييس نمايندگي وزارت امورخارجه در بندرعباس افزود: همچنين وبيناري نيز بين دانشگاه هرمزگان و دانشگاه چيني (Nortwestem Polytechnical university ) در حال برنامه ريزي است که به زودي زمان برگزاري آن اعلام خواهدشد. شعبان در پايان از حمايت هاي وزارت امورخارجه و تعامل و همکاري سرکنسولگري جمهوري اسلامي ايران در شانگهاي بويژه شخص سرکنسول و کارشناس اقتصادي آن قدرداني کرد و گفت: نشست روز گذشته اتاق بازرگاني بندرعباس و نينگبو باب جديدي در حوزهي اقتصادي بين  شهر بندرعباس و نينگبو گشود.

نينگبو  در استان ججيانگ چين واقع شده و افزون بر هشت ميليون 500هزار نفر جمعيت دارد.

اين شهر مهم صنعتي و تجاري در 25 کيلومتري درياي شرقي چين و يکي از بنادر مهم چين از قرن هفتم تابحال  به شمار ميرود.

 کارخانجات توليدي و صنعتي زيادي در اطراف شهر بندري نينگبو وجود دارد که حجم توليد و صادرات کالا در اين منطقه تاثيرات بسياري در رشد و توسعه اين منطقه داشته است.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 3535
تاریخ :1399/09/06 ساعت 15:11:56
تعداد بازدید: 682
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی